DuPont Safety & Construction inwestuje w materiał Tyvek
28 cze 2018 11:13

DuPont Safety & Construction, jednostka biznesowa DowDuPont Specialty Products, ogłosiła plany, by zainwestować ponad 400 mln dolarów w zwiększenie zdolności produkcyjnych materiału Tyvek w swojej fabryce w Luksemburgu. Planowane zwiększenie produkcji, które wiąże się z rozbudową zakładu o nowy budynek i trzecią linię operacyjną, ma się rozpocząć w 2021 roku.

Produkty Tyvek wywarły ogromny wpływ na wiele branż. Według szacunków łączna wartość segmentów rynku z potencjałem do zastosowania produktów Tyvek wynosi kilka miliardów dolarów. „Globalny popyt na produkty DuPont Tyvek rośnie na całym świecie na wszystkich kluczowych rynkach - powiedziała Rose Lee, prezes DuPont Safety & Construction. - Plan zwiększenia mocy produkcyjnych to kluczowy krok w rozwijaniu biznesu Tyvek, utrzymaniu naszej pozycji lidera na rynku włóknin i dostarczaniu innowacji, których klienci oczekują od naszej firmy.”

W 2017 roku DuPont świętował jubileusz 50-lecia wynalezienia materiału Tyvek, wyjątkowej włókniny w całości wykonanej z polietylenu o dużej gęstości, dzięki której wiele branż zyskało nieznane dotychczas możliwości w zakresie ochrony i bezpieczeństwa. Kluczowe segmenty to:

  • Rozwiązania dla ochrony komfortowych, energooszczędnych budynków przed negatywnym wpływem wilgoci, takie jak Tyvek Supro, Tyvek FireCurb Housewrap lub taśmy Tyvek FlexWrap.

  • Odzież ochronna Tyvek, która zapewnia wysoką ochronę pracownikom zakładów przemysłowych i służb ratowniczych oraz osobom pracującym w pomieszczeniach czystych. Firmy na całym świecie używają ponad 200 mln kombinezonów Tyvek rocznie.

  • W produkcji opakowań medycznych Tyvek uznawany jest za standard doskonałości opakowań sterylnych. Od ponad 45 lat jest powszechnie stosowany z myślą o ochronie pacjentów w placówkach służby zdrowia.

  • W branży poligraficznej i na rynku opakowań ochronnych Tyvek znajduje zastosowanie m.in. do zabezpieczenia transportu wyrobów farmaceutycznych i towarów szybko psujących się oraz jako materiał do produkcji kopert, metek, etykiet, banerów, opasek na rękę, map i zabezpieczeń dzieł sztuki.

Wykorzystanie włókniny Tyvek zaowocowało powstaniem nowych kategorii produktów, takich jak materiały wiatroizolacyjne, które pomogły zrewolucjonizować budownictwo mieszkaniowe. Projektanci mody i oświetlenia coraz częściej sięgają po produkty Tyvek ze względu na ich lekkość, wytrzymałość i teksturę. Wyznaczyły one nowe standardy na rynku odzieży ochronnej, umożliwiły rozwój technologii w obszarze wyrobów medycznych i odegrały ważną rolę w wielu innych gałęziach przemysłu.

Opracowano na podstawie informacji firmy DuPont