Drytac wprowadza nowe rozwiązania
27 kwi 2020 06:01

Firma Drytac wprowadziła ostatnio na rynek dwa nowe produkty w wersji niezawierającej PVC przeznaczone do grafik podłogowych. Materiały mają zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na antypoślizgowe i łatwe do zastosowania rozwiązania na tym rynku.

Drytac Polar Floor PET 170 to nowy nośnik grafiki podłogowej, który spełnia podstawowe wymagania przeciwpoślizgowe nie wymagając laminowania. Część popularnej serii Polar - folia poliestrowa Polar Floor PET 170 w wersji bez PVC uzyskała po zadrukowaniu klasę antypoślizgowości R10 zgodnie z normą DIN 51130. Została również sklasyfikowana jako produkt o niskiej poślizgowości w testach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii otrzymując certyfikat poślizgu US ANSI A137.1. Te dane uwierzytelniające są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas realizacji kampanii z wykorzystaniem grafiki podłogowej stosowanej w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

Producent zapewnia, że Polar Floor PET 170 jest odporny na zarysowania i rozdarcia w przypadku krótkotrwałych zastosowań wewnętrznych, a kolory zadrukowanej powierzchni pozostają widoczne i żywe. Biała, odporna na atrament folia ma teksturowane, matowe wykończenie, które doskonale nadaje się do ogłoszeń kierunkowych, promocji detalicznych, reklam POS i naklejek, zachowując trwałość w przypadku 6 miesięcy użytkowania.

Polar Floor PET 170 jest z jednej strony pokryty przezroczystym, wrażliwym na nacisk klejem, który umożliwia instalatorom łatwe nakładanie, przesuwanie i usuwanie grafiki. Ta stabilna wymiarowo folia została przetestowana pod kątem ekstremalnych temperatur i jest kompatybilna ze standardowymi powierzchniami podłogowymi, w tym z płytkami ceramicznymi, drewnem, betonem, woskowanym winylem i dywanami z krótkim włosem.

Nowością w ofercie Drytac jest także SpotOn SynTac Floor. To dwuczęściowe rozwiązanie z folią laminującą Drytac Interlam EcoTex bez PVC zostało opracowane z myślą o środowisku. Dzięki unikalnemu klejowi punktowemu SpotOn Drytac produkt SpotOn SynTac Floor można z łatwością nakładać na gładkie powierzchnie podłogowe, w tym płytki ceramiczne, drewno i beton, i usuwać z nich. W połączeniu z Interlam EcoTex ta matowa, biała, samoprzylepna folia do zadruku nadaje grafice podłogowej wykończenie o strukturze kamienia.

Podobnie jak Polar Floor PET 170, kombinacja SpotOn SynTac Floor i Interlam EcoTex to bezpieczny wybór dla krótkoterminowych zastosowań grafik podłogowych. Interlam EcoTex został przetestowany zgodnie z normami DIN 51130 i uzyskał ocenę antypoślizgowości R10.

„Grafika podłogowa odgrywa wiele ról w różnych środowiskach, ale ważne jest, aby pozostała bezpieczna dla użytku publicznego” - mówi Shaun Holdom, global product manager w firmie Drytac i dodaje: „Polar Floor PET 170 został zaprojektowany w wersji antypoślizgowej, jest też odporny na zarysowania i nie wymaga laminowania, dzięki czemu użytkownicy mogą od razu go zastosować, przyspieszając montaż, co jest ważne w przypadku szybko zmieniających się projektów. Rozwiązania SpotOn SynTac Floor i Interlam EcoTex to produkty przyjazne dla środowiska i stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie dają też możliwość kreowania efektownej, a zarazem bezpiecznej grafiki podłogowej”.

Drytac Polar Floor PET 170 ma grubość 170 μ i jest dostępny w szerokości do 1524 mm, podczas gdy SpotOn SynTac Floor i Interlam EcoTex mają grubość 240 μ i są oferowane w rolkach o szerokości do 1016 mm. Więcej informacji na temat produktów i usług Drytac można znaleźć na stronie producenta.

Na podstawie informacji firmy Drytac opracowała BZ