Drukarnia VGL inwestuje w maszynę Durst
26 mar 2021 06:00

Wieloletni klient firmy Durst, drukarnia VGL zainwestowała w nową maszynę produkcyjną Durst Rhotex 325, chcąc sprostać rosnącym wymaganiom klientów w zakresie bardziej elastycznych sposobów realizacji zleceń.

Specjalizująca się w druku cyfrowym i sitodruku firma  VGL z siedzibą w Reading (Wielka Brytania) rozpoczęła w tym miesiącu produkcję na nowej maszynie Durst Rhotex 325. Posiadając już kilka cyfrowych systemów produkcyjnych marki Durst firma VGL musiała zwiększyć wydajność, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku. Nowy obszar prac obejmie druk na materiałach rozciągliwych, papierach transferowych i tekstyliach.

Potrzebowaliśmy zdecydowanej odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na szybką realizację zamówień i terminową dostawę - powiedział Mark Elen, dyrektor ds. produkcji w VGL i dodał: Durst Rho 325 jest 3-4 razy szybszy niż maszyny, które zastąpi. Szybkość jest naprawdę ważna, gdy masz wielu klientów, którzy chcą od razu otrzymać swoje prace. Pandemia przekonała nas, że ​​bardziej niż kiedykolwiek liczą się zwinność i elastyczność. Rynek jest jeszcze bardziej konkurencyjny. Na przykład znane na całym świecie marki proszą nas o natychmiastową zmianę specyfikacji pracy. Często do końca nie wiemy, czy do wydrukowania będzie 300, czy 3000 metrów kwadratowych. Musimy umieć się dostosować. Maszyny Durst są w tym przypadku doskonałe i wyjątkowo niezawodne.

Szerokie portfolio VGL obejmuje oznakowania zewnętrzne, transport, prace architektoniczne, sprzedaż detaliczną i promocję, a także doradztwo i strategiczne zarządzanie projektami. One-stop-shop posiada również studio kreatywne i zapewnia pełną obsługę od pomysłu do zakończenia instalacji. W ostatnich latach firma zdobyła nagrody, takie jak: „Out of Home” (PrintWeek), „Innovation” (Digital Printer) i „Posters”/Best in Show (obie przyznane przez FESPA).

Jesteśmy oddani innowacjom i inwestujemy w najnowszą technologię, którą dostarcza Durst. Durst, podobnie jak VGL, jest firmą rodzinną i zatrudnia ludzi, z którymi łatwo się dogadać. Organizacja rozumie naszą działalność, bardzo wspiera nasze rygorystyczne wymagania, a poziom usług jest wysoki. To prawdziwe partnerstwo – podkreśla Mark Elen.

Rhotex 325 jest dwufunkcyjnym systemem drukowania, który łączy druk bezpośredni na tekstyliach z technologią druku termosublimacyjnego. W zależności od zastosowania może w krótkim czasie naprzemiennie przenosić papier i drukować bezpośrednio na materiałach na bazie poliestru. Jest to możliwe dzięki nowej technologii głowicy drukującej Durst WTS, która zapewnia wyjątkowo wysoką jakość druku przy użyciu przyjaznych dla środowiska atramentów dyspersyjnych na bazie wody.

Peter Bray, dyrektor zarządzający Durst UK & Ireland, stwierdza: VGL stawia na doświadczenie i światowej klasy wiedzę, a nie tylko inwestuje w systemy i oprogramowanie. Daje to pewność kontroli kosztów oraz optymalnego wykorzystania nowych możliwości biznesowych. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze systemy nadal są katalizatorem, który pomaga w rozwoju i otwieraniu nowych obszarów takich jak druk na papierze transferowym i tekstyliach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst