Drukarki atramentowe Fujifilm na InPrint 2016
12 wrz 2016 12:32

Podczas nadchodzących targów InPrint, odbywających się w dniach 15-17 listopada w Mediolanie, firma Fujifilm zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań technologii atramentowej dla rynku druku przemysłowego.

Odwiedzający stoisko Fujifilm będą mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą firmy; zobaczą między innymi: piezoelektryczne głowice drukujące SAMBA, atramenty UV, wodne i hybrydowe, jak również rozwiązania systemowe. Nie zabraknie wiedzy i fachowych konsultacji z zakresu integracji systemów produkcyjnych. Każdego dnia targów odbywać się będą prezentacje i specjalnie przygotowane na ten cel testy maszyn produkcyjnych. Obejrzeć będzie można urządzenia działające w technologii z roli na rolę, wyposażone w głowice SAMBA oraz silnik typu SG1024 StarFire. Testowane będą dopasowane do wymogów maszyn farby wodne oraz atramenty LED-UV.

Fujifilm zaprezentuje też niedawno wprowadzony na rynek model drukarki Dimatix Material DMP-2850, zaprojektowanej z myślą o klientach z działów badań i rozwoju. Poprzedni model Dimatix został wzbogacony, zmodyfikowano ważne elementy jej budowy, oprogramowanie jest bardziej intuicyjne, a system posiada funkcje automatycznego zbierania i analizy danych. Wbudowany 64-bitowy komputer  jestwyposażony w system operacyjny Microsoft Windows 8.1 i zaktualizowaną wersję oprogramowania Drop Manager. Dwa wysokiej klasy aparaty cyfrowe zapewniają doskonałą jakość obrazów, niezbędną do realizacji funkcji kontrolnych urządzenia. Zmianom konstrukcyjnym, jakich dokonano w mechanizmie drukującym, towarzyszą usprawnienia oprogramowania – dostęp poprzez API i otwarta architektura systemu umożliwiają zdalny monitoring stanu drukarki, co powoduje, że jej obsługa staje się bardziej elastyczna i komfortowa.

Na swoim stoisku targowym Fujifilm przeprowadzi również pokaz hybrydowej wielkoformatowej drukarki atramentowej Acuity LED 1600 II UV. Urządzenie umożliwia druk na podłożach sztywnych i giętkich, w tym na wyświetlaczach, znakach, naklejkach czy grafikach użytkowych. Drukarka używa głowic Fujifilm oraz, co istotne, drukuje w sześciu kolorach plus nieprzezroczysty biały lakier o wysokim połysku.

Bailey Smith, dyrektor rozwoju biznesu w Fujifilm Dimatix, komentuje: „W tym roku Fujifilm koncentruje się na prezentowaniu pełnej gamy dostępnych na rynku rozwiązań: głowic, farb drukarskich i maszyn drukujących, pod marką „technologia atramentowa Fujifilm”, która staje się motorem przekształceń zachodzących na rynku druku przemysłowego.” I dodaje: „Poprzednie edycje targów InPrint okazały się dla nas bardzo skuteczne w docieraniu do nowych gałęzi przemysłu; jesteśmy przekonani, że tegoroczna wystawa w Mediolanie będzie dobrą platformą, integrującą silną bazę produkcyjną w południowej Europie.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm.