Drukarki 3D Zortrax obsługują zewnętrzne materiały
25 kwi 2017 11:40

Zortrax przedstawia najnowszą aktualizację swojego autorskiego oprogramowania – Z-SUITE. Od dziś obsługuje ono również profile zewnętrznych materiałów do druku. Dzięki temu użytkownicy drukarek 3D Zortrax M200 i Zortrax M300 zyskali większą dowolność w eksperymentowaniu z materiałami, które nie wchodzą w skład ekosystemu Zortrax.

Dotychczas użytkownicy drukarek 3D Zortrax M200 i Zortrax M300 mogli korzystać wyłącznie z oryginalnych materiałów do druku dostarczonych przez firmę. Zintegrowane środowisko druku 3D składające się z autorskich rozwiązań (drukarki 3D, oprogramowania i materiałów do druku) to jeden z czynników gwarantujących wysoką jakość i powtarzalność przygotowywanych modeli, a także niezawodność sprzętu. Choć rozwiązanie takie wystarcza wielu użytkownikom i zapewnia łatwość korzystania z drukarki 3D, to wśród środowisk twórczych od dawna podnosiły się głosy proszące o możliwość eksperymentowania również z materiałami nie będącymi w ofercie Zortrax.

Z-SUITE to oprogramowanie pozwalające w prosty i intuicyjny sposób, z poziomu komputera, określić właściwości wydruku zrozumiałe dla drukarki 3D. Użytkownik może ustalić m.in. stopień wypełnienia modelu, podzielić obiekt aby wydrukować go w kilku częściach, zmienić jego rozmiar i ustawienie na platformie urządzenia, dobrać szybkość procesu wydruku itp. Oprogramowanie pozwala również na określenie z jakiego materiału do druku 3D powstanie model. To niezwykle istotne, ponieważ na tej podstawie program dobiera m.in. temperaturę z jaką pracować będzie urządzenie – jest ona skorelowana z właściwościami materiału w taki sposób, by zapewnić jak najwyższą jakość wydruku.

Otrzymywaliśmy sygnały od użytkowników, że chcieliby oni mieć możliwość eksperymentowania z zewnętrznymi materiałami do druku, które obecnie nie znajdują się w naszej ofercie. Najnowsza aktualizacja oprogramowania stanowi ukłon w stronę społeczności naszych użytkowników, a także pozwala otworzyć się na zupełnie nowe grupy docelowe. Pamiętajmy jednak, że tylko korzystając z materiałów Zortrax jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość i niezawodność sprzętu charakterystyczną dla naszych rozwiązań  – mówi Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Zortrax