Drukarki 3D VSHAPER dostępne w Niemczech
15 kwi 2019 06:00

Gospodarka Niemiec od wielu lat plasuje się w czołówce grupy krajów korzystających masowo z technologii przyrostowych w produkcji niskoseryjnej. Zaplecze technologiczne, know-how, wykwalifikowane grono specjalistów oraz środki przeznaczane na Badania i Rozwój dają możliwość projektowania coraz lepszych rozwiązań przy pomocy druku 3D. Na bazie umowy podpisanej z nowym dystrybutorem firma VSHAPER będzie oferowała swoje rozwiązania druku 3D na tym perspektywicznym i wysoko zaawansowanym technologicznie rynku. Rynek rozwiązań dla druku 3D oferowanych przez firmę Vshaper nieustannie się powiększa. Do międzynarodowego grona dystrybutorów dołączył właśnie partner z Niemiec - firma 3D Industrie GmbH, która od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań druku 3D na rynki niemieckojęzyczne. W swojej ofercie posiadają nie tylko przemysłowe drukarki 3D Vshaper, ale również filamenty oraz oprogramowanie. Firma pośredniczy w dostarczaniu tych rozwiązań dla przemysłu, co znajduje odzwierciedlenie w ofercie producenta.

Maszyny, materiały i oprogramowanie stanowią uzupełnienie potrzeb niemieckiego rynku druku addytywnego. Firma VSHAPER to grupa wykształconych, zaangażowanych pasjonatów technologii druku 3D, która dostarcza rozwiązania najwyższej jakości. Te kryteria przedłożyły się na decyzję o podjęciu współpracy – mówi Maria Lutz, współwłaściciel firmy 3D Industrie GmbH.

Rynek niemiecki to kolejny kierunek ekspansji rozwiązań oferowanym przez firmę Vshaper. W ostatnim czasie grono dystrybutorów zostało rozszerzone o firmy, m.in. z Danii – firma CADSYS Scandinavia, oraz Hiszpanii - 3Dvisual.

Niemcy to jedno z nielicznych Państw w Europie, w którym nakład na badania i rozwój stanowi ponad 3% PKB. W tym kraju w pełni świadomie tworzy się, wykorzystuje oraz udoskonala zaawansowane technologie. Pragniemy tworzyć i rozwijać rynek wytwarzania addytywnego z pionierami branży, dla których innowacyjność, jakość i nieustanny rozwój są filarami podejmowanych działań - mówi Tomasz Szymański, Prezes i założyciel VSHAPER.

Opracowano na podstawie informacji firmy VSHAPER