Drukarki 3D Formlabs w katalogu Vizient 
16 gru 2021 06:00

Firma Formlabs, jeden z największych producentów drukarek 3D na świecie, ogłosił, że został pierwszą firmą z branży druku 3D, której asortyment znalazł się w katalogu amerykańskich organizacji zakupowych artykułów medycznych (GPO) używanych przez szpitale i ambulatoryjne centra chirurgiczne (ASC). Formlabs podpisał umowę z Vizient – największym GPO w USA, na sprzedaż drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych należącym do niego jednostkom medycznym.

GPO to podmioty, które pomagają jednostkom medycznym w USA uzyskać dostęp do tańszych produktów o ustandaryzowanej jakości, agregowanie wielkości zakupów i wykorzystywanie tej dźwigni do negocjowania rabatów z producentami, dystrybutorami i innymi dostawcami. GPO zarządzają 72% wszystkich zakupów dokonywanych przez szpitale, a 97% szpitali jest powiązanych z jednym lub kilkoma GPO. Vizient obsługuje ponad połowę organizacji opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych, w tym około 97% akademickich ośrodków medycznych.

Technologia druku 3D z żywic światłoutwardzalnych (SLA) rozwijana przez Formlabs jest wykorzystywana w setkach placówek medycznych – od instytucji o światowej renomie, po mniej zasobne szpitale sieci bezpieczeństwa w USA i za granicą. Drukarki i materiały do ​​urządzeń medycznych Formlabs zostały wyróżnione w ponad 1500 publikacjach z dziedziny chirurgii i medycyny.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu centrumdruku3d.pl