Drukarka Mimaki 3DUJ-553 nominowana do prestiżowych nagród TCT
7 sie 2018 10:42

Firma Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, ogłosiła dzisiaj, że jej drukarka 3D – 3DUJ-553 – została nominowana do prestiżowych nagród TCT Awards. Nagrody TCT Awards uhonorowują innowatorów, technologie i firmy przyczyniające się do rozwoju wiodących przykładów Additive Manufacturing, druku 3D, projektowania i produkcji na całym świecie. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się na TCT Awards 2018 w środę wieczorem, 26 września 2018 r., w hotelu Hilton Birmingham Metropole.

„Jesteśmy zaszczyceni, że nasza unikatowa, pełnokolorowa drukarka 3D 3DUJ-553 została nominowana do tej prestiżowej nagrody”, mówi Danna Drion, kierownik ds. marketingu regionu EMEA w firmie Mimaki Europe. „Ten innowacyjny system został również nominowany do nagrody Innovation of the Year 3DPI Awards 2018 oraz zdobył prestiżową nagrodę EDP Award 2018 za najlepsze urządzenie do druku 3D w pełnym kolorze. Zakres tych nagród i nominacji świadczy o tym, jak unikatowa jest ta drukarka, i jesteśmy zachwyceni uznaniem, jakie zyskuje w branży”.

W pełni kolorowa drukarka 3D Mimaki 3DUJ-553

Drukarka 3D Mimaki 3DUJ-553 charakteryzuje się unikatowymi właściwościami w zakresie odwzorowania kolorów, z możliwością wyprodukowania nawet 10 milionów kolorów w warstwach o grubości zaledwie 19 mikronów. Rozpuszczalny w wodzie materiał wspierający można łatwo zmyć po zakończeniu procesu, co pozwala oszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia obiektu podczas usuwania tego materiału. Możliwość wykorzystania przezroczystego atramentu nadaje wydrukom dodatkową głębię i wzbogaca ich wygląd.

Informacje o TCT Awards

Nagrody TCT Awards, relacjonowane przez TCT Magazine, funkcjonują na skrzyżowaniu technologii i zastosowań z wiodącymi przykładami innowacyjnych rozwiązań Additive Manufacturing. Nagrody te stanowią wyraz uznania dla wszystkich partnerów w projekcie – od konstruktorów i inżynierów po dostawców technologii. Nagrody przyznawane we wrześniu 2018 r. mają uczcić innowacje w zakresie od projektowania do produkcji w różnych branżach – w tym w projektach medycznych, lotniczych, motoryzacyjnych i konsumenckich. W ceremonii rozdania nagród wezmą również udział trzej pretendenci do prestiżowego panteonu TCT.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki