Druk 3D dla przemysłu elektronicznego
12 paź 2017 14:10

Już we wtorek, 17 października, firma Canon zaprasza na specjalny webinar na temat wykorzystania technologii druku 3D w przemyśle elektronicznym. Na tytułowe pytanie „Jak druk 3D zrewolucjonizuje produkcję elektroniki?” odpowiadać będą eksperci z branży i specjaliści Canon. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o trendach i perspektywach tej niezwykle szybko rozwijającej się dziedziny przemysłu, a także poznać możliwości nowoczesnych technologii 3D.

Technologia druku 3D w najbliższych latach niewątpliwie zmieni postrzeganie procesów wytwórczych wielu gałęzi przemysłu, w tym także przemysłu elektronicznego. Dzięki zastosowaniu technologii addytywnych, już teraz obserwujemy znaczące skrócenie czasu prototypowania produktów, co powoduje szybsze wdrażanie nowych rozwiązań na rynek. Nowoczesne technologie 3D pozwalają również na poprawę ergonomii już istniejących produktów i rozwiązań, przy jednoczesnej oszczędności czasu i nakładów inwestycyjnych.

– Oferowane przez Canon urządzenia druku 3D charakteryzują się wyjątkową dokładnością druku, zarówno w kontekście jakości powierzchni, jak i dokładności wymiarowej, dzięki czemu można je wykorzystywać zarówno do przeprowadzenia pełnego procesu prototypowania, jak i wykonywać jednostkową produkcję danego produktu. Osiągnięcie dokładności zbliżonej do technologii wtrysku sprawia, że profesjonalne drukarki 3D powoli stają się elementem kluczowym w polityce inwestycyjnej przedsiębiorstw, także z obszaru przemysłu elektronicznego – mówi Jacek Korzeniewski, specjalista ds. druku 3D, Canon Polska.

Webinar Canon

Aby przybliżyć producentom elektroniki możliwości wykorzystania w ich dziedzinie technologii druku 3D, Canon organizuje webinar, podczas którego eksperci z branży opowiedzą o jego zastosowaniach oraz korzyściach, jakie przynosi firmom przemysłowym zajmującym się produkcją elektroniki.

Webinar odbędzie się 17 października (wtorek) w godzinach 16:00 – 16:40. Aby wziąć w nim udział należy dokonać wcześniejszej rejestracji internetowej pod adresem: http://go.canon-europe.com/eu-3D-Webinar-ECM. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.

Dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon