Druga dekada IKONOS na targach FESPA
9 lip 2019 11:12

FESPA to niewątpliwie najważniejsze targi druku cyfrowego i wielkoformatowego w Europie, a może i nawet na świecie. Dlatego też polski producent, firma IKONOS z Opola, 11 lat temu po raz pierwszy zaprezentowała swoje produkty na tych targach. I tak już było co roku.

Za firmą IKONOS pierwsza dekada działalności, i jednocześnie mocne wejście w drugie dziesięciolecie pracy i corocznej obecności na targach FESPA. Przez 10 lat firma rosła wraz z targami, na których prezentowała swoje osiągnięcia.

Od 14 do 17 maja w Monachium, na charakterystycznym dla marki IKONOS, cyjanowym stoisku tysiące gości ze wszystkich kontynentów, mogło zapoznać się z ofertą materiałów samoprzylepnych i powlekanych z dopiskiem „MADE IN POLAND”.

Jubileuszowa - dziesiąta edycja targów FESPA, w której udział wziął IKONOS była dla firmy bardzo udana. Podczas 4-dniowej wystawy, stanowisko IKONOS odwiedziła ogromna liczba zainteresowanych osób. Podobnie było w tym roku. Specjaliści z fabryki IKONOS przeprowadzali bezpośrednie rozmowy i spotkania z ponad 200 gośćmi. Na przestrzeni 11 lat, marka IKONOS z roku na rok stawała się coraz silniejsza i bardziej rozpoznawalna, a wszystko zaczęło się w 2008 roku na targach w Amsterdamie.

Rok 2008, Amsterdam – debiut IKONOS na targach FESPA

Pierwsze targi z udziałem firmy Media Ikonos miały miejsce dekadę temu w Amsterdamie. Przez całą imprezę niewielkie stanowisko, liczące niecałe 12 metrów kwadratowych, odwiedziło kilka osób. Z dużym zapałem i potencjałem zespół IKONOS zebrał swoje pierwsze doświadczenia. Marzeniem młodego zespołu było zdobycie rozpoznawalności, uznania, zaufania klientów oraz pozyskanie partnerów biznesowych. Każdy rok działalności zespołu IKONOS to kolejne doświadczenia, które na przestrzeni lat wykorzystywane były do planowania kolejnych kroków w fabryce IKONOS. Rok w rok zespół IKONOS podnosi poziom wiedzy i doświadczenia.

Rok 2019, Monachium – 11-ta obecność IKONOS na targach FESPA

Przygotowania do FESPA 2019 trwały wiele miesięcy, dzięki czemu udało się zorganizować targi na najwyższym poziomie. W porównaniu z pierwszą edycją targów, stoisko IKONOS powiększyło się czterokrotnie.

Po dekadzie obecności na rynku, staraliśmy się dać naszym klientom to co najlepsze: od wyboru najwygodniejszego fotela do najpyszniejszej kawy, a finalnie „skrojonego na miarę” produktu. FESPA Global Print Expo to impreza, która pomogła zaoszczędzić czas naszym klientom. Mogli oni znaleźć wszystko co potrzebowali w jednym miejscu, na jednym stoisku.” Mówią pracownicy MEDIA IKONOS.

Jak co roku IKONOS zaprezentował swoje sztandarowe materiały do zadruku wielkoformatowego. Odbyła się także prezentacja nowości prosto z opolskiej fabryki. Oprócz dawki informacji technicznych dotyczących rodzimych materiałów, goście mogli zobaczyć na żywo proces ich zadruku z wykorzystaniem japońskich ploterów marki MUTOH, która jest partnerem technicznym IKONOS. Potwierdza to fakt, że firma z Opola, współpracuje z najlepszymi firmami w swojej branży i przez minione dziesięć lat wypracowała sobie ugruntowaną pozycję na rynku.

Warto podkreślić, że każdy zainteresowany klient IKONOS dostał bezpłatne zaproszenie na targi, a to kolejny raz podkreśla, że dbałość o klienta to jedna z najważniejszych zasad rodzimej firmy. Do dyspozycji odwiedzających byli najlepsi specjaliści z fabryki IKONOS. Zespół IKONOS był bardzo ciekawy uzyskaniem opinii na temat swojej pracy, a także jakości produkowanych materiałów.

Zawsze jesteśmy zainteresowani co sądzą o nas, nasi klienci i partnerzy. Jesteśmy otwarci na sugestie, a takie wydarzenie jakim jest FESPA Global Print Expo pomaga nam uzyskać cenne recenzje. Mamy również możliwość obserwacji i rozmowy z naszymi konkurentami oraz zapoznania się z najnowszymi trendami w branży. Po targach wykorzystujemy zdobytą wiedzę i staramy się dopasować naszą ofertę do zmieniających się wymogów rynku.

Udział w tegorocznych targach podsumował Dyrektor Działu Sprzedaży, Tamer Rishmawi:”Na targach FESPA 2019 zdobyliśmy dużo nowych kontaktów, a to oznacza, że z roku na rok pracujemy coraz lepiej. Na naszej mapie odbiorców, dodaliśmy kilka kolejnych nowych rynków, w sumie już kilkadziesiąt, co jest naszym niewątpliwym sukcesem. Nasz międzynarodowy zespół biegle posługuję się kilkoma językami m.in. angielskim, rosyjskim, włoskim, ukraińskim, arabskim, dzięki czemu nasi klienci mogą otrzymać fachowe informacje produktowe w języku ojczystym. Wielojęzyczność pomogła nam zdobyć zaufanie na zagranicznych rynkach. Dziękujemy za zaufanie tym wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym wydarzeniu razem z nami. Jesteśmy zainspirowani po FESPA Global Print Expo i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z Wami. Do zobaczenia za rok na targach FESPA 2020, tym razem w Madrycie!”

O fabryce Ikonos

Ikonos to pierwszy i jedyny, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. Linia produkcyjna zlokalizowana jest w Opolu, gdzie znajduje się także siedziba i zarząd przedsiębiorstwa. Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym, wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych przeznaczonych do druku, dekoracji i laminacji. W fabryce IKONOS stosuje się wyłącznie europejskie komponenty, od uznanych dostawców. Oznacza to, że są zgodne ze wszystkimi Dyrektywami UE, szczególnie z tymi z zakresu bezpieczeństwa użytkowania, takimi jak REACH lub ROHS. Oprócz ciągłego rozwoju nowych technologii, IKONOS inwestuje także w ekologię. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa zawsze był i będzie powiązany z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz szeroko rozumianą ekologią.

Opracowano na podstawie materiału Atrium Centrum Ploterowe.