DGSHAPE rozszerza linię urządzeń do dekoracji
1 lut 2019 09:18

DGSHAPE Corporation, spółka w 100% zależna od Roland DG Corporation i wiodący dostawca urządzeń takich jak frezarki 3D, drukarki 3D oraz maszyny do grawerowania, wprowadza na rynek nowe urządzenie grawerujące.

DGSHAPE DE-3 jest rezultatem ponad trzydziestu lat doświadczeń w grawerowaniu, jakimi może poszczycić się firma Roland. Adresatami nowego modelu grawera są przedstawiciele branż kreatywnych, producenci sprzętów, sprzedawcy upominków i produktów przemysłowych, a także placówki edukacyjne na całym świecie.

Kompaktowy model grawera stacjonarnego DE-3 jest prosty w konfiguracji i obsłudze. Pozwala precyzyjnie grawerować zarówno delikatne, jak i trwałe materiały takie jak: metale, laminaty, tworzywa sztuczne, elementy drewniane i wiele innych. Sprawdza się w warsztatach, biurach, salach lekcyjnych i sklepach w przypadku rozmaitych aplikacji typu tabliczki firmowe i etykiety, oznakowania, trofea, nagrody, narzędzia, produkty przemysłowe i personalizowane prezenty.

Na dzisiejszym, wartym miliardy euro globalnym rynku spersonalizowanych towarów nowocześni konsumenci oczekują wyjątkowych produktów, dostosowanych do ich potrzeb. Grawer DE-3 umożliwia firmom wykorzystanie tego kluczowego trendu. Jak zapewnia producent, to ciche i przenośne urządzenie sprawdzi się w przypadku sprzedawców detalicznych i właścicieli przydomowych warsztatów.

Nowy grawer jest rozwinięciem znanego wcześniej modelu EGX-350. Zawiera szereg ulepszeń ułatwiających obsługę jak np. laserowy wskaźnik, który pomaga ustawić punkt początkowy i wyświetla podgląd pola grawerowania.

„Kluczową cechą wszystkich maszyn DGSHAPE jest łatwość użycia. Obsługa sprowadza się do naciśnięcia przycisku. DGSHAPE szczyci się koncepcją „systemu otwartego”. Otwarta architektura oznacza elastyczność w korzystaniu z oprogramowania projektowego i narzędzi, z którymi specjaliści od grawerowania są już zaznajomieni” – skomentował Hisashi Bito, prezes DGSHAPE. DE-3 wykorzystuje technologię open source, która działa natychmiast po rozpakowaniu ze wszystkimi popularnymi programami do grawerowania, standardowymi narzędziami przemysłowymi i materiałami. Do DE-3 dołączone jest również oprogramowanie Dr. Engrave Plus, które oferuje nowe zalety dla użytkownika, obsługuje pliki w formacie AI i standardowe dane graficzne/wektorowe. Aby zwiększyć elastyczność produkcji w każdym środowisku dzięki łączności Ethernet, DE-3 może być podłączony przez USB lub sieć LAN.

Opracowano na podstawie informacji Roland DG Corporation