Dekory inspirowane naturą
18 sie 2022 10:01

Firma Integart posiada wiele centrów prezentacyjno-szkoleniowych przeznaczonych do prezentacji rozwiązań drukowanych. Jednak otwarty 11 sierpnia br. Easydecor Showroom, nie przypomina żadnego z nich. Obiekt zlokalizowany w Krępicach koło Wrocławia to miejsce dedykowane branżom architektonicznej i aranżacji wnętrz, stworzone z myślą o inspirowaniu i kreowaniu nowych pomysłów. Znajdziemy tu wiele materiałów dekoracyjnych wykonanych z naturalnych surowców, a także innowacyjne folie o unikalnych parametrach.

Wizytówką firmy Integart jest rozbudowane portfolio mediów do druku wielkoformatowego, zarówno rolowych, jak i sztywnych, których Integart jest jednym z czołowych dystrybutorów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Ofertę mediów Integart stanowi grupa produktów dekoracyjnych z grupy Easydecor, sprawdzonych i rekomendowanych rozwiązań Decor&Design, dzięki którym możliwe jest szybkie i efektywne kreowanie nowych lub rewitalizacja już istniejących przestrzeni. Dzięki temu możliwe staje się nadanie drugiego życia elementom wyposażenia i tworzenie niepowtarzalnego stylu wykończeń przy zachowaniu funkcjonalności dekorowanych przedmiotów.

Uruchamiamy showroom, z którego możemy czerpać inspiracje – miejsce do dyskusji, miejsce, w którym będziemy organizować cykle warsztatów i szkoleń dla klientów pragnących poznać produkty od strony technologicznej, aplikacyjnej i wdrożeniowej – powiedział Sławomir Kot Zaniewski, prezes Integart Sp. z o.o. i dodał: Portfolio firmy w segmencie tego typu materiałów jest bardzo szerokie, prezentujemy tu produkty firm Avery Dennison, 3M oraz Neschen, zaaplikowane na naszych powierzchniach.

Zobacz, dotknij, powąchaj

Ponad połowa powierzchni eksponowanych w showroomie powstała z wykorzystaniem innowacyjnych laminatów firmy 3M, a dokładnie materiałów serii DI-NOC tego producenta. Są to rozwiązania najnowszej generacji przeznaczone do dekorowania i rewitalizacji. Laminaty architektoniczne, kreujące nowe podejście do projektowania przestrzeni, zostały zaprojektowane na podstawie najnowszych światowych trendów i w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki swojej wszechstronności 3M DI-NOC z powodzeniem stosowane są w wielu branżach – wszędzie tam, gdzie wymagane jest połączenie atrakcyjności wnętrza obiektu z jego użytecznością.

Paleta laminatów 3M DI-NOC to ponad 1000 wzorów i deseni odwzorowujących piękno naturalnych materiałów. Trwałe, samoprzylepne i stabilne wymiarowo folie winylowe 3M DI-NOC zapewniają nieograniczoną swobodę twórczą, podążanie za trendami w wystroju bez konieczności demontażu istniejących elementów wyposażenia.

W kolekcjach produktów odnajdziemy ciepło i szlachetność drewna, elegancki wygląd metalu, jednolite kolory, chłód naturalnego kamienia czy imitację tkanin w różnych wykończeniach – od matów (MT) po wysoki połysk (HG).

Podczas prezentacji towarzyszącej otwarciu showroomu dużym zainteresowaniem cieszyły się  produkty Avery Dennison z serii Organoid Natural Surfaces. Są to materiały dekoracyjne wykonane z naturalnych surowców posiadające warstwę samoprzylepną. Naturalne powierzchnie materiałów z tej serii oferują niepowtarzalne, inspirowane naturą, możliwości projektowania wnętrz. Bogactwo natury oferuje w tym przypadku wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać naturalne powierzchnie – od siana alpejskiego po ciemny mech, od liści kauczukowca po płatki róż. Produkty można naklejać na różnego rodzaju typy powierzchni, w tym umieszczać je na: ścianach, betonie, płytach meblowych, szkle itp. Umożliwiają wyeksponowanie piękna wnętrza i sprawiają, że każda przestrzeń staje się naprawdę wyjątkowa. Wykorzystując naturalne surowce, produkty Organoid zapewniają jedyne w swoim rodzaju doznania, angażując zmysły użytkownika takie jak wzrok, dotyk i zapach.

Inny produkt, który znajdziemy w ofercie Integart promowanej w Krępicach, to tkanina Avery Dennison Squid. Jest to wyjątkowy produkt dostępny na rynku dekoracji okiennych, który spełnia swoje zadania funkcjonalne, a jednocześnie przypomina samoprzylepną roletę, pozwalając widzieć na zewnątrz w ciągu dnia, ale w znacznym stopniu ograniczając widoczność do wnętrza. Avery Dennison Squid jest naturalnie miłą w dotyku, ekologiczną, w 100 proc. tkaną tkaniną poliestrową, która nie zawiera w swoim składzie PCW, posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Prezentowane w Centrum produkty marki Neschen easySTYLE są znane na ryku jako ekonomiczne rozwiązanie do wielu zastosowań w aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych lub sklepów. Folię Neschen można naklejać na prawie wszystkie płaskie i gładkie powierzchnie, aby w prosty sposób nadążać za krótszymi cyklami reklamowymi, zmieniającymi się trendami wnętrzarskimi lub sezonowymi promocjami. Od drewna po marmur – możemy odkrywać kreatywne możliwości folii easySTYLE, przekształcając niemal każdą wewnętrzną powierzchnię i nadając jej zupełnie nowy wygląd.

Prezentowane produkty można zastosować w różnych branżach – od mieszkań prywatnych zaczynając, przez sektor HoReCa, hotele, gastronomię, restauracje, aż po kolejnictwo. W szybki i ekonomiczny sposób rozmaite podłoża i przestrzenie mogą zostać poddane rebrandingowi, odświeżeniu czy rewitalizacji.

Sławomir Kot Zaniewski dzieli się przykładem realizowanego ostatnio projektu: Pracujemy teraz z jednym z projektantów, który w ramach projektu ma do aranżacji 120 m2 biura, parter i 1 piętro z wąską klatką schodową. Inwestor chciał ją zrobić w kamieniu – ale bez wyłączania biura z codziennego działania. Oczywiście wybraliśmy do tego laminat architektoniczny 3M imitujący beton. Nic nie jest zakłócone, nie ma hałasu, nie ma kurzu, brudu, wszystko odbywa się profesjonalnie, przy czym ważnym aspektem są koszty. Z narzędziami, jakie oferujemy, takie projekty mogą być realizowane na zdecydowanie większą skalę.

Rozwiązania EasyDecor wspierają rynek materiałów, mogą być kompatybilne z materiałami drukowanymi, ale ich funkcja jest trochę inna niż standardowych produktów drukowanych. To pierwszy tego typu showroom – poprzednie były tworzone pod kątem urządzeń drukujących, technologii lateksowej, którą Integart ma w swojej ofercie. W tym przypadku uruchamiamy showroom stricte dedykowany branży wnętrzarskiej, architektonicznej, czyli oferujący gotowe pomysły na szybką metamorfozę wnętrza – wyjaśniła Aneta Mikuśkiewicz, dyrektor ds. klientów strategicznych w Integart Sp. z o.o.

Zlokalizowane w wydzielonej części siedziby Integart Centrum to niejedyna przestrzeń służąca prezentacji zastosowań innowacyjnych materiałów dekoracyjnych – kolejną jest bowiem specjalnie przystosowany bus, w którym znajdziemy przykłady unikalnych aplikacji. Mamy też mobilne centrum prezentacyjne – jest to namiastka showroomu stacjonarnego przeniesiona do mobilnego centrum, gdzie są pokazane różne podłoża i różne struktury – wszystko, co można przearanżować. Tylko wyobraźnia może ograniczać możliwości zastosowania produktów – powiedziała Aneta Mikuśkiewicz.

W inauguracji showroomu w Krępicach wzięli udział reprezentanci firm współpracujących z Integartem, klienci oraz przedstawiciele mediów. Jak zapewniają gospodarze spotkania, kolejne miesiące działania Centrum będą wypełnione spotkaniami, prezentacjami i warsztatami organizowanymi dla indywidualnych klientów, projektantów oraz architektów.

Blanka Zapalska