Dakar Reklamy inwestuje w plotery Artemis
7 maj 2020 06:00

Firma Dakar Reklamy (Litery24h.pl) dosposażyła swój park maszynowy w ploter ekosolwentowy Artemis 1621 oraz ploter solwentowy Artemis KM 32xx. Uzupełnieniem tego zestawu został ploter tnący SummaCut. O najnowszych inwestycjach opowiadają właściciele przedsiębiorstwa, Dawid i Karolina Piwowarczyk.

Czym się Państwo zajmujecie na co dzień?

Na co dzień zajmujemy się projektowaniem oraz drukiem banerów i folii reklamowych, produkcją kasetonów LED, obrazów na płótnie canvas oraz oklejaniem pojazdów.

Jakie najbardziej nietypowe zlecenie Państwo realizowaliście?

Jednym z bardziej nietypowych zamówień, które dobrze zapadło nam w pamięć, był montaż 250-centymetrowej wysokości liter LED na dachu 9-piętrowego biurowca. Wszystkie elementy konstrukcji wraz z „literkami” trzeba było wnosić własnymi siłami. Realizację do dziś wspominamy z uśmiechem na twarzy...

Skąd decyzja o rozwoju parku maszynowego o plotery Artemis KM32xx i Artemis 1621?

Nasza decyzja była podyktowana chęcią polepszenia jakości, a przede wszystkim szybkości druku, czego wymagali nasi główni klienci.

Dlaczego zdecydowaliście się akurat na to urządzenie? Zadecydowały parametry czy cena?

Tak naprawdę zadecydowało i to, i to... Dzięki wymianie naszego parku maszynowego na nowoczesne, szybkie i jakościowe maszyny jesteśmy w stanie wykonać najbardziej wymagające zlecenia, gdzie liczą się jakość wydruku oraz szybkość realizacji. Ogromnym atutem dostawcy - firmy Atrium Centrum Ploterowe - jest serwis oraz dostęp do części zamiennych, co oczywiście braliśmy również pod uwagę przy tym zakupie. Dzięki profesjonalnemu podejściu i cierpliwości serwisanta pana Rafała, który instalował nam wszystkie trzy urządzenia, nasze maszyny nie mają przed nami tajemnic. Śpimy spokojnie dzięki świadomości, że pan Rafał zawsze odbierze telefon i odpowie na najbardziej nurtujące nas pytania w dziedzinie druku wielkoformatowego. Podziękowania również dla pana Piotra Wochna za profesjonalne doradztwo w wyborze najlepszej konfiguracji maszyn dla naszej drukarni. 

Jakie znaczenie ma dostawca w procesie sprzedażowym i posprzedażowym?

Z firmą Atrium Centrum Ploterowe współpracujemy od początku naszej działalności, a dokładnie od 2009 roku. Dostawca nigdy nas nie zawiódł. Materiały, których potrzebowaliśmy do poszczególnych zamówień, zawsze były i są wysokiej jakości oraz zawsze na czas. Panowie Jakub i Michał z działu mediów są naprawdę niezastąpieni. Oceniając Atrium jako dostawcę maszyn, od oferty po końcową instalację, możemy stwierdzić, że każdy etap wykonywany jest z dbałością o najmniejszy szczegół. Zresztą po tylu latach współpracy nie było to dla nas zaskoczeniem, a utwierdziło tylko w przeświadczeniu, że Atrium to naprawdę solidny partner w biznesie. 

Jakie są plany na przyszłość Dakar Reklamy?

Planujemy zakup kolejnych ploterów, nie zatrzymamy się. Idziemy do przodu! „Artemis serii KM to drukarka, która na przestrzeni kilku lat doczekała się kilkuset instalacji, nierzadko po dwa, trzy egzemplarze w jednym miejscu. Można ją śmiało nazwać bestsellerem (…) - mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora. Artemis serii KM 32xx to drukarka pracująca w technologii solwentowej. Maszyny wyposażane są w 4 lub 8 (w zależności od konfiguracji) japońskich głowic Konica Minolta z 512 dyszami w technologii „i”. Oznacza, to że głowica ta ma większą częstotliwość taktowania, czyli potrafi szybciej wystrzeliwać krople od innych głowic, co przekłada się na szybszy druk. Generowana wielkość kropli 30 pl pozwala na dokładniejszy druk od konkurencyjnych urządzeń z kroplą ponad 40 pl.

Atutami ploterów serii KM 32xx są także: wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Maszyny cechują się łatwą obsługą i konserwacją, a za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint. Drukarki serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm, jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują one w palecie CMYK atramentami twardo- lub ekosolwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji). Artemis KM32xx posiada 3 tryby rozwijania i nawijania mediów, dzięki czemu obsłuży zarówno cienkie papiery billboardowe, folie samoprzylepne, jak i ciężkie banery na plandekach o gramaturze 900 g/m2 (ciężar roli 180 kg).

Jednolita rama maszyny odpowiada za finalną precyzję pracy urządzenia. Zintegrowana rama plotera gwarantuje, że napięcie materiału między rolką podającą a rolką zbierającą jest jednolite i materiał przesuwa się równolegle. Efektami są brak falowania materiału, dokładny i szybki druk oraz precyzyjnie zwinięty materiał. Inne ciekawe rozwiązanie zaimplementowane w ploterze Artemis KM serii 32xx to podgrzewane subtanki i płytka głowic, co sprawdzi się podczas drukowania… zimą, kiedy temperatura w hali produkcyjnej jest często odczuwalnie niższa. Pozwoli to zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Stół grzewczy jest podzielony na 3 niezależne strefy: przed głowicą - wstępnie rozgrzewającą materiał, pod głowicą - dogrzewającą materiał wchłaniający tusz oraz za głowicą - wygrzewającą atrament (do 65 st. C). Bardzo szybki druk wymaga podwójnego systemu suszenia wydruków. Jest on oparty na module światła podczerwonego oraz podwójnym module z wentylatorami.

Z kolei Artemis 1621 to stabilny, wszechstronny ploter ekosolwentowy w szerokości 160 cm do produkcji grafik reklamowych, grafik na pojazdy, tapet, rollupów, grafik wystawienniczych, naklejek, dekoracji itd. Wyposażony jest m.in. w: głowice DX7, podwójny system suszący (promiennik podczerwieni + wentylatory), druk falą eliminujący paskowanie, 2-strefowy stół z niezależnymi grzałkami, dwusilnikowy system nawijający, system stałego zasilania w atrament, zaawansowane oprogramowanie RIP – PhotoPrint.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium Centrum Ploterowe