Cztery tygodnie do Fespa Global Print Expo 2022
11 maj 2022 06:00

Za cztery tygodnie targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2022 zostaną otwarte w Messe Berlin w Niemczech. Obecnie zakontraktowanych jest 340 międzynarodowych dostawców, w tym wielu kluczowych graczy branżowych, którzy nie mogli uczestniczyć w 2021 r., m.in. firmy: Epson, Fujifilm, MHM i M&R.

Michael Ryan, szef FESPA Global Print Expo, tak komentuje nadchodzące wydarzenie: Ekscytacja rośnie w miarę zbliżania się terminu targów, a niedawna wiadomość, że ograniczenia COVID zostały zniesione w niemieckich obiektach, spowodowała kolejny silny wzrost zainteresowania wystawców. Otworzymy targi z prawie dwukrotnie większą liczbą firm w stosunku do tych, które były obecne w Amsterdamie w zeszłym roku, więc odwiedzający mogą być pewni, że znajdą produkty i rozwiązania, których potrzebują, aby pobudzić odbudowę i rozwój swojego biznesu.

Wielu wystawców zapowiedziało wprowadzenie premierowych rozwiązań, w tym nowych technologii i materiałów eksploatacyjnych takich jak: hybrydowa maszyna atramentowa Jeti Tauro H3300 HS LED, Avinci CX3200 firmy Agfa; niezawierająca PVC folia do nadruku cyfrowego firmy Avery Dennison; GTXPro – nowy produkt w gamie przemysłowych drukarek Brother GTX do bezpośredniego drukowania na odzieży; system druku tekstylnego Reggiani Terra Silver firmy EFI czy seria 330 wielkoformatowych maszyn atramentowych firmy Mimaki. Durst, Canon, EFKA, Fujifilm, HP i wielu innych wystawców również zgłosiło nowe produkty i aktualizacje technologii, które mają pojawić się na targach.

Odwiedzający będą mieli do dyspozycji kompleksowy program wydarzeń na żywo, w tym zupełnie nową strefę konferencyjną Sustainability Spotlight i prezentację aplikacji w ramach Associations Pavilion, a także pokazy wystroju wnętrz Printeriors i oklejania pojazdów Wrap Masters.

Środki ograniczające COVID dla niemieckiej branży eventowej zostały zniesione z dniem 1 kwietnia 2022 r., dzięki czemu wydarzenia odbywające się na żywo w ramach FESPA mogą zostać zrealizowane bez ograniczeń dotyczących liczby odwiedzających, dystansu społecznego lub wymogu noszenia masek.

Wydarzenia odbędą się zgodnie z przepisami 3G, co oznacza, że ​​wstęp będzie wolny dla wszystkich uczestników, którzy: mogą udowodnić, że są zaszczepieni, niedawno przeszli COVID-19 lub mają negatywny wynik testu na obecność wirusa wykonanego bezpośrednio przed przybyciem. Odwiedzający mogą również spodziewać się podwyższonych standardów czystości i nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji rąk rozmieszczonych w halach Messe Berlin. Aby ograniczyć kontakt fizyczny, odwiedzający będą zachęcani do okazywania wejściówek na swoich telefonach.

Bez ograniczeń związanych z COVID-19 i z gronem prestiżowych wystawców możemy wrócić do dostarczania pełnej oferty, jakiej oczekują od wydarzenia FESPA profesjonaliści branży druku i oznakowań - podsumowuje Michael Ryan. - Nastrój w naszej społeczności wobec wydarzeń na żywo jest optymistyczny, co widać w statystykach wstępnej rejestracji. Atmosfera jest dobra, apetyt na innowacje silny, nie możemy się doczekać, aby zainicjować odbudowę kontaktów w branży druku – dodaje.

Opracowano na podstawie informacji organizatora