Ceramiczna żywica protetyczna
1 maj 2023 06:00

SprintRay – producent fotopolimerowych drukarek 3D, dedykowanych branży dentystycznej, nawiązało współpracę z Grupą BEGO, wiodącym specjalistą w dziedzinie protetyki i implantologii. Efektem kolaboracji obydwu firm jest SprintRay Crown – żywica do druku 3D, która ma poprawić dostępność niestandardowej opieki dentystycznej.

SprintRay od 2014 r. zajmuje się technologią dentystyczną, tworząc kompleksowe ekosystemy druku 3D dla protetyków. W ofercie firmy znajdują się drukarki 3D, żywice, oprogramowanie do druku 3D oraz systemy do utwardzania i oczyszczania gotowych wydruków 3D. BEGO zostało założona w 1890 roku. Firma dostarcza technikom dentystycznym i dentystom urządzenia, instrumenty, materiały, implanty oraz inne rozwiązania do produkcji i obróbki uzupełnień protetycznych. Równocześnie od ponad 20 lat stosuje technologię druku 3D z metali (SLM).

Materiał powstały we współpracy to żywica wypełniona ceramiką do druku 3D koron, wkładów, nakładów i licówek. SprintRay twierdzi, że materiał pozwala stomatologom na niezawodne dostarczanie niedrogich, niestandardowych uzupełnień. SprintRay Crown umożliwia drukowanie 3D uzupełnień protetycznych w gabinetach stomatologicznych za ułamek kosztów innych metod. Oszczędza również czas, ponieważ proces druku 3D trwa niecałą godzinę.

Źródło: CD3D