Cepac użytkownikiem ChromaCut X Pro
14 lut 2023 10:03

Niezależna grupa Cepac realizuje inwestycję w cyfrową wielkoformatową wykrawarkę rotacyjną do tektury falistej instalując, jako pierwszy brytyjski producent, najnowszą maszynę Koenig & Bauer ChromaCut X Pro - następcę CorruCut.

Rotacyjna wycinarka fleksograficzna znalazła swoje miejsce w należącej do grupy Cepac fabryce Rawcliffe Bridge w Yorkshire, niecały rok po tym, jak Cepac Digital zainstalował Nozomi C18000 firmy EFI.

W momencie składania zamówienia na nową linię dyrektor zarządzający firmy Cepac, Stephen Moss, powiedział: Dzięki naszym zakładom produkcyjnym w Wielkiej Brytanii, w tym przygotowalni fleksograficznej, nadal zajmujemy pozycję jednego z najbardziej zaawansowanych producentów wysokiej jakości druku fleksograficznego i druku cyfrowego.

Dzięki zainstalowaniu najnowocześniejszej maszyny do sztancowania fleksograficznego w Rawcliffe Bridge wzmacniamy pozycję zakładu będącego producentem wysokiej jakości opakowań z tektury falistej - duża inwestycja zapewnia nam „najlepsze w swojej klasie” rozwiązania.

Rawcliffe Bridge to nasze centrum doskonałości w zakresie opakowań specjalistycznych i transportowych, a nowa maszyna pomoże nam w dalszej ekspansji na odpowiednie rynki spożywcze i farmaceutyczne w oparciu o naszą niedawno uzyskaną akredytację BRC AA+.

System będzie działał w trybie produkcyjnym przed końcem czerwca. Decyzja o podpisaniu umowy dotyczącej ChromaCut była poprzedzona demonstracjami online -  wygrało pełne zaufanie - mówi Moss i dodaje: Koenig & Bauer rozumie i podziela naszą innowacyjność, a ChromaCut X Pro pozwoli nam wznieść zdolności produkcyjne na zupełnie nowy poziom.

Linia może obsługiwać arkusze o szerokości do 2,8 metra, długości 1,5 metra i grubości do 9 mm i pracuje z prędkością do 12 000 arkuszy na godzinę, w zależności od podłoża oraz innych warunków. Cepac skonfiguruje ChromaCut z podajnikiem Dücker DPF i paletyzatorem Avanti Pegasus, które są zintegrowane z systemem zarządzania. Pomimo swoich rozmiarów system został zaprojektowany z myślą o szybkiej zmianie zadań dzięki obrotowemu zespołowi wykrawającemu w linii.

Cepac działa obecnie w czterech lokalizacjach w Yorkshire, obsługując różne sektory - od punktów sprzedaży po handel elektroniczny, żywność i napoje, przemysł, towary konsumpcyjne i transport.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu Print Business