Cefla kupuje Jet-Set
5 sie 2016 13:53

Lato tego roku to intensywny czas na rynku druku przemysłowego, gdzie dochodzi do wielu fuzji i przejęć. W sierpniu zajmująca się wykończeniami Cefla kupiła włoską firmę Jet-Set srl - producenta rozwiązań dla cyfrowego druku przemysłowego.

Cefla nabyła 60% udziałów w Jet-Set, spółce założonej w 2012 roku w Bergamo, specjalizującej się w projektowaniu i produkcji przemysłowych systemów dla druku cyfrowego. Jet-Set jest nadal traktowana jako start-up, przy czym zdobyła już doświadczenie w druku na różnych powierzchniach, przy zastosowaniu rozmaitych technologii atramentowych. Spółka działa jako OEM dla firm z sektorów: ceramicznego, włókienniczego, tworzyw sztucznych, dekoracyjnego, meblowego, a nawet budowlanego. Mimo krótkiej obecności na rynku może pretendować do miana branżowej innowacji. Jej logo widnieje obok 15 innych, uznanych ambasadorów kolejnej edycji targów InPrint takich jak Agfa, Ricoh czy  Xaar. Uznanie w branży zawdzięcza premierze platformy Gate, która miała miejsce na targach InPrint w 2015 roku. Prezentacja okazała się sukcesem, a popularność Jet-Set od tego czasu systematycznie rośnie.

Jak twierdzi dyrektor zarządzający Alberto Maestri: „Nabycie Jet-Set to dla nas kluczowy krok, budujący kapitał specjalistycznej wiedzy zarówno na rynkach wykończeń, gdzie już jesteśmy obecni, jak i w alternatywnych sektorach, w które dopiero planujemy zainwestować. Jesteśmy przekonani, że najwyższe umiejętności, którymi może pochwalić się Jet-Set oraz jej międzybranżowe doświadczenia pozwolą nam na opracowanie kolejnych produktów innowacyjnych pod względem technologicznym.”

Równie zadowolony z zawartej umowy jest Sergio Ferrari, członek zarządu, założyciel i dyrektor zarządzający Jet-Set, który komentuje: „Cefla jest dla nas idealnym partnerem. Dzięki jej sile finansowej i kluczowej obecności na rynkach międzynarodowych będziemy mogli  skoncentrować się na badaniach i rozwoju w cyfrowym druku przemysłowym. To jest sedno naszych działań, pasja i powód, dla którego założyliśmy tę firmę.”

Opracowano na podstawie materiałów Industrial Printing Blog