Canon na targach RemaDays
8 lut 2019 15:08

Firma Canon, jak co roku, przygotowała dla odwiedzających przegląd swoich najnowszych technologii cyfrowego druku oraz szereg aplikacji, dzięki którym na własne oczy będzie można przekonać się o ogromnych możliwościach wykorzystania druku do zastosowań reklamowych, artystycznych czy wnętrzarskich, jak również rozwiązania z zakresu CAD/GIS.

Szczególne miejsce w strefie Canon na RemaDays Warsaw 2019 zajmie najnowszy ploter płaski UV – Océ Arizona 1300. To zaprezentowany w styczniu br. kolejny przedstawiciel – doskonale znanej w branży reklamowej – serii urządzeń Océ Arizona, która poza wielowarstwowym drukiem i możliwością zadruku białym atramentem oferuje niemal nieograniczony potencjał aplikacji na wypukłych nośnikach oraz technologię utwardzania światłem UV. Ta seria ploterów została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb w szczególności tych klientów, którzy chcą rozwijać swój potencjał produkcyjny o nowe, niestandardowe aplikacje. Z kolei producenci reklamy, poszukujący możliwości zwiększenia dotychczasowej produktywności przy zachowaniu wysokiej intensywności pracy, będą mogli przekonać się o wyjątkowej szybkości pracy urządzenia – Océ Arizona 1300 drukuje bowiem nawet do 52,8 m2 na godzinę.

Dla zainteresowanych rozwiązaniami do produkcji dokumentacji technicznej i grafiki (m.in. dla biur projektowych oraz firm z branży CAD/GIS) Canon w tym roku zaprezentuje kompaktowe plotery z serii Océ ColorWave 3000. To elastyczne, wydajne i proste w obsłudze urządzenia obsługujące szeroki zakres aplikacji, od czarno-białych dokumentów technicznych i rysunków CAD/GIS po kolorowe mapy,
grafiki zewnętrzne, plakaty czy bannery. Dokładność odwzorowania cienkich linii i elementów graficznych na tańszych mediach to znak firmowy urządzeń wykorzystujących unikatową technologię Océ TonerPearls. Ta specjalna formuła, łącząca największe zalety druku tonerowego i atramentowego, sprawia, że wydruki są jeszcze bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także lepiej sprawdzają się w przypadku drukowania cienkich linii, charakterystycznych dla map, dokumentów technicznych czy grafik.

Urządzenia z serii Océ ColorWave 3000 sprawdzą się zwłaszcza w wewnętrznych działach reprograficznych oraz firmach z branży architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej i przemysłowej (AEC&M). Modele z tej serii doskonale sprawdzą się przy obsłudze średnich nakładów, a ich funkcjonalność znacząco wpłynie na oszczędność czasu i zapewni szybki zwrot z inwestycji.

Na stoisku firmy Canon będzie też możliwość bliższego zapoznania się z możliwościami serii urządzeń imagePRESS C850 – tonerowych drukarek produkcyjnych na papier cięty. To technologia zaprojektowana tak, aby zapewnić wszechstronną i elastyczną obsługę nośników w środowisku produkcyjnym, drukującym wiele różnych materiałów, która pozwala operatorom łatwo zmieniać formaty i gramatury papieru. O ogromnej popularności tej serii maszyn na rynkach polskim i zagranicznych zadecydowały jakość druku, niezawodność oraz niezrównana wszechstronność przy niewielkich rozmiarach. Nie mniejszą rolę odegrały w tym przypadku także innowacyjne funkcje, jak technologia czerwonego lasera R-VCSEL, która zapewnia rozdzielczość 2400x2400 dpi, oraz Compact Registration Module do precyzyjnego pasowania przedniej i tylnej strony z automatyczną korekcją przekrzywienia i precyzyjnym rozmieszczaniem obrazów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon