Brother sadzi drzewa w Polsce
30 lis 2022 08:49

W ramach tegorocznych działań z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) Brother wziął udział w akcji sadzenia drzew z fundacją Auris Futuro. Firma ufundowała zasadzenie 200 sadzonek na terenie Polanki Hallera należącej do Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Brother Polska co roku aktywnie bierze udział w lokalnych działaniach CSR. W ubiegłych latach producent drukarek okazał wsparcie akcjom poświęconym między innymi ochronie jeży, czy opiece nad dzikimi zwierzętami oraz sadził drzewa w Górach Stołowych. W tym roku organizacja zdecydowała się na zalesienie obszaru należącego do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Polanka Hallera to powierzchnia o charakterze lasu ochronnego.

„Działania na rzecz środowiska naturalnego są ważnym elementem naszej działalności. Przy produkcji urządzeń stawiamy na proekologiczne rozwiązania, stale pracujemy nad zmniejszeniem emisji CO2 oraz umocnieniem łańcucha dostaw obiegu zamkniętego” – komentuje Katarzyna Idzkiewicz Senior Marketing Coordinator w Brother Polska. „Zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej odczuwalne, nie chcemy stać biernie i przyglądać się sytuacji – dlatego oprócz licznych proekologicznych zmian w biznesie postanowiliśmy kontynuować lokalne działania na rzecz ochrony środowiska oraz budowania bioróżnorodności w Polsce” – dodaje ekspert.

Z uwagi na zwiększającą się retencję tj. zdolność do zatrzymywania wody, Brother Polska zdecydował się posadzić 200 olch czarnych. Gatunek ten ma wpłynąć na zachowanie odpowiedniej bioróżnorodności regionu, tak aby skorzystały z niego zapylacze, ptaki i cały ekosystem.

Opracowano na podstawie informacji firmy Brother