BASF przejmuje Innofil3D
21 sie 2017 13:50

Firma BASF New Business poinformowała o nabyciu 100% udziałów holenderskiej firmy Innofil3D. Innofil3D ma odegrać kluczową rolę w produkcji filamentów BASF przeznaczonych do druku 3D. BASF New Business to spółka, której zadaniem jest wyszukiwanie i rozpoznawanie innowacyjnych trendów rynkowych, analiza ich potencjału oraz ocena nowych obszarów działalności pod kątem opłacalności inwestycji dla firmy BASF. Jej działania skoncentrują się na branżach: transportowej, budowlanej, dóbr konsumpcyjnych, zdrowia i żywienia, elektronicznej, rolnictwie i energetyce oraz obszarach, w których identyfikowane są nowe możliwości biznesowe.

„Dzięki temu przejęciu BASF poszerza spektrum produktów przeznaczonych do druku przestrzennego. Teraz będziemy dostarczali już nie tylko granulaty – nasza oferta wchodzi na następny poziom obejmując filamenty do druku 3D” – powiedział Volker Hammes, dyrektor zarządzający BASF New Business.

Powstała w 2014 r. spółka Innofil3D jest producentem wysokiej jakości filamentów, stosowanych w technologii FFF (Fused Filament Fabrication). FFF to jedna z addytywnych metod druku 3D, wykorzystywana przez hobbystów w warunkach domowych lub w biurach. Jest odpowiednikiem technologii FDM, używanej w przemyśle. Proces tworzenia polega na roztopieniu filamentu w podgrzewanej głowicy i nakładaniu go kolejno, warstwa po warstwie na powierzchnię obiektu, aż wydrukowany zostanie cały model.

W ofercie firmy BASF znajdą się produkty z holenderskiego asortymentu filamentów termoplastycznych przeznaczonych do drukowania 3D. „Jest to kolejny ważny krok w kierunku wzmocnienia obecności firmy BASF na rynku druku 3D” - komentuje Hammes.

Spółka Innofil3D będzie kontynuowała swoją obecną działalność gospodarczą; celem jest zajęcie pozycji lidera w produkcji filamentów i stanie się kluczową platformą rozwoju w tym segmencie rynku. „Dobrze zrealizowana strategia produktowa firmy Innofil3D w połączeniu z planami firmy BASF dotyczącymi opracowywania filamentów o wysokiej wydajności będą stanowić ważną podstawę rozwiązań BASF dla druku addytywnego" - powiedział Hammes.

Doświadczony zespół pracowników firmy Innofil3D zasili szeregi specjalistów z BASF 3D Printing Solutions. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi stając się częścią grupy BASF. Jedną z bezpośrednich konsekwencji, a zarazem zalet tej zmiany jest to, że przyspieszy ona dalszy rozwój najnowszych technologii, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów, pomagając im w odnoszeniu sukcesów zarówno teraz, jak i w przyszłości” – wyjaśnia Jeroen Wiggers, dyrektor zarządzający Innofil3D.

Opracowano na podstawie informacji firmy BASF