BASF inwestuje w druk 3D
6 lip 2018 09:00

Firma BASF, jeden z liderów rynku chemicznego poinformowała o nabyciu dwóch spółek - Advanc3D Materials i Setup Performance. Advanc3D Materials GmbH, firma założona w 2015 roku ma siedzibę w Hamburgu w Niemczech, natomiast Setup Performance to francuskie przedsiębiorstwo z zakładami produkcyjnymi w Lyonie.

Cena transakcji jest nieujawniona i została przeprowadzona przez BASF New Business GmbH (BNB). Oba przedsiębiorstwa - Advanc3D i Performance Setup zostaną włączone do BASF 3D Printing Solutions GmbH (B3DPS).

Dr Dietmar Bender, wiceprezes ds. produkcji i technologii w BNB, skomentował: „Po przejęciu Innofil3D w ubiegłym roku i konsekwentnym wzmocnieniu naszej obecności na rynku w sektorze filamentów z tworzyw sztucznych jesteśmy teraz w podobnej sytuacji, rozszerzając nasz udział w rynku. Portfolio obu firm uzupełnia naszą dotychczasową ofertę, doskonale pasując do produktów takich jak poliamid 11, poliamid 12 i polipropylen."

W październiku 2017 r. BASF przejął globalną działalność poliamidową Solvay za 1,6 mld EUR.

Materiał PA6 do selektywnego spiekania laserowego został wprowadzony w kwietniu 2018 roku przez B3DPS, a dywizja firmy zajmująca się drukiem silnie zaznaczyła swoją obecność podczas istotnych wydarzeń branżowych, takich jak odbywające się w tym roku targi AMUG.

François Minec, dyrektor zarządzający Advanc3D z entuzjazmem wypowiada się o przejęciu firmy: „Z niecierpliwością oczekujemy bycia częścią BASF. Umożliwi nam to rozszerzenie i dalsze opracowywanie nowych receptur w ramach działalności związanej z produkcją addytywną dla naszych klientów na całym świecie."

„Know-how, infrastruktura i zaawansowane materiały są doskonałym uzupełnieniem dla nas", mówi Dietmar Bender wiceprezes ds. produkcji i technologii w BNB i dodaje: „Ta akwizycja jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia naszego celu, aby stać się wiodącym dostawcą materiałów i formuł proszkowych do przemysłowego druku 3D."

B3DPS przewiduje, że klienci z branży motoryzacyjnej i dóbr konsumpcyjnych chętnie będą korzystali z rozszerzonego portfolio firmy.

Opracowano na podstawie informacji 3D Printing Industry