BASF i Landa tworzą rewolucyjne pigmenty do powłok samochodowych
5 kwi 2017 10:54

2338Podczas odbywającego się w Norymberdze (Niemcy) European Coatings Show (ECS) firmy BASF i Landa Labs ogłosiły strategiczne partnerstwo. W ramach umowy firma BASF zastosuje rewolucyjną technologię nano-pigmentową firmy Landa w pigmentach o bardzo wysokiej przejrzystości. Nowa seria tych produktów zostanie wprowadzona na rynek pod marką Colors & Effects. Innowacja ma zapewnić bezprecedensową głębię kolorów, a jednocześnie znacznie uprościć produkcję powłok samochodowych.

„Cieszy nas perspektywa współpracy z firmą Landa i udział w tym nowoczesnym przedsięwzięciu” - powiedział Alexander Haunschild, wiceprezes ds. pigmentów BASF i dodał: „Widzimy niezwykły wpływ, jaki Benny Landa i jego firma wywierają na branżę poligraficzną, dlatego z dumą zaprezentujemy niesamowitą technologię naszym klientom na rynku powłok samochodowych. Nawiązanie współpracy jest dowodem naszego zaangażowania w działalność prowadzoną przez klientów, którym dostarczymy nowe technologie, odpowiadające aktualnemu zapotrzebowaniu rynku."

Nano-pigmentowa technologia Landa, pierwotnie opracowana dla przemysłu poligraficznego, pozwoli firmie BASF na wprowadzenie nowej generacji pigmentów Color & Effects. To wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązanie może istotnie wpłynąć na rynek powłok samochodowych. Dotychczas pod marką Colors & Effects dostępne były barwniki i pigmenty dla przemysłu tworzyw sztucznych, drukarń, branży kosmetycznej i rynku rolniczego.

Zadowolenia z kontraktu nie kryje też Benny Landa: „Z dumą nawiązujemy globalne partnerstwo z firmą BASF i jej zespołem ds. kolorów i efektów. Łącząc nasze technologie i wiedzę fachową możemy dostarczyć fantastyczne nowe produkty na rynek powłok samochodowych. Sojusz i synergia naszych kompetencji mają potencjał do zrewolucjonizowania rynku.”

Opracowano na podstawie informacji firmy BASF