Automatyzacja procesów produkcyjnych w druku 3D
24 mar 2017 10:44

Firma 3YOURMIND, dostawca systemów do zarządzania wewnętrznymi i zewnętrznymi procesami druku 3D, ogłosiła wprowadzenie dwóch innowacyjnych rozwiązań umożliwiających szerokie zastosowanie technologii 3D w produkcji. Nowe oprogramowanie jest dalszym etapem rozwoju systemu, który w 2016 r. otrzymał dwie przyznawane w Niemczech nagrody: w kategorii innowacji roku oraz nagrodę Formnext Start Up Challenge.

Wszystkie dostarczane przez 3YOURMIND rozwiązania - zarówno dla sklepów internetowych, jak i przedsiębiorców z innych branż - służą automatyzacji procesów produkcyjnych i optymalizacji kosztów. Ich ważną cechą jest przystępność, ponieważ system informatyczny nie wymaga wcześniejszych doświadczeń i jest stosunkowo łatwy w obsłudze. Funkcjonalności systemu umożliwiają między innymi usprawnienie obiegu prac realizowanych w technologii 3D, dostęp do każdego etapu pracy dla całego zespołu, jak również dostęp do wewnętrznych i zewnętrznych zasobów drukowania oraz zarządzanie plikami 3D jako projektami i korzystanie z usług w chmurze.

Rozwiązanie upraszcza łańcuch produkcyjny w firmach, które wprowadziły już technologię druku 3D do swoich procesów produkcyjnych. Wśród głównych zalet wymienianych przez producenta pojawia się możliwość łatwego zarządzania drukarkami, co prowadzi do optymalizacji ich zdolności produkcyjnych, a w razie potrzeby do wprowadzania zewnętrznych usług druku 3D. Dzięki oprogramowaniu przedsiębiorca przejmuje pełną kontrolę nad kolejką produkcyjną i ma bezpośredni dostęp do realizowanych prac w czasie rzeczywistym. Może na bieżąco porównywać ceny materiałów, co oprócz oszczędności kosztowych przyspiesza także procesy decyzyjne i poprawia komunikację w firmie.

Natomiast wykorzystywana w branży e-commerce platforma pozwala na sprawne przyjmowanie i realizację zamówień usług druku w technologii 3D, zapewniając profesjonalny punkt dostępu i odbiór wydruków 3D przez całą dobę. Zautomatyzowany system zamówieniowy, optymalizacja zarządzania kolejką zleceń,  zwiększenie wydajności drukarek, a w konsekwencji wzrost przychodów to najczęściej wymieniane zalety wykorzystania platformy 3YOURMIND.

Rozwiązania zostały opracowane z myślą o przedsiębiorstwach produkcyjnych w celu usprawnienia wewnętrznych przepływów pracy i zwiększenia generowanych zysków. Z czasem wykorzystanie platformy powinno pozwolić na upowszechnienie usług druku 3D, ich popularyzację i szerszy dostęp dla przedsiębiorców. Platforma umożliwia klientom dopasowanie rozwiązań do ich potrzeb, wybór materiałów, godzin dostaw, metod płatności, jak również ocenę świadczonych usług.

Opracowano na podstawie informacji firmy 3yourmind