Arrinera w wyścigu BritCar
5 wrz 2017 08:54

W sobotę 02.09.2017 Arrinera wystartowała w wyścigu serii BritCar, Dunlop Endurance Championship na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii. Samochód prowadził brytyjski kierowca Jonny MacGregor.

Pomimo faktu, że z powodu awarii silnika nie udało nam się wystartować w finałowym wyścigu, jesteśmy bardzo zadowoleni z czasu uzyskanego w kwalifikacjach. Najlepszy uzyskany przez nas czas okrążenia to 1:07:254 co dawało nam 4 miejsce w stawce.

„Podczas rozgrzewki i kwalifikacji samochód spisywał się doskonale, z pewnością mogłem pojechać szybciej. Podczas okrążenia, na którym zawiódł silnik czułem, że jechałem szybciej niż poprzednie najszybsze okrążenie. Jestem przekonany, że czas 1:06:50 był w naszym zasięgu” – powiedział MacGregor.

Arrinera HussaryaGT, którą startowaliśmy była skonfigurowana na pograniczu specyfikacji GT3 i GT4. Miało to na celu sprawdzenie jak najwięcej ilości elementów, które później będą wykorzystane w poszczególnych klasach.

Według MacGregora „Konstrukcja Arrinery HussaryaGT pozwala na stabilną jazdę przy dużych prędkościach, jest to duży atut w przypadku wyścigów endurance. Samochód budził bardzo duże zainteresowanie wśród kibiców i pozostałych uczestników wyścigu, przeważały opinie, że wygląda niesamowicie”

Wkrótce mamy nadzieję wystartować Arrinerą w pełnej specyfikacji GT3 i patrząc na czasy osiągnięte w kwalifikacjach jesteśmy pewni, że będziemy w stanie uzyskać czas co najmniej na tym samy poziomie.

„Konstrukcja, zawieszenie, prowadzenie, aerodynamika, hamulce są na najwyższym poziomie, teraz jest czas żeby zająć się silnikiem, ale już nie mogę się doczekać, kiedy znów zasiądę za jej kierownicą, to bardzo dobrze zaprojektowany i zbudowany samochód z ogromnym potencjałem” – powiedział brytyjski kierowca.

Jonny MacGregor mimo awarii Arrinery wziął udział w głównym wyścigu prowadząc samochód Taranis, wyścig ukończył na drugim miejscu, startował z końca stawki.

Brit Car – Brytyjska seria wyścigów długodystansowych (endurance), powstała w 1997 roku, w wyniku umowy między Willie Moore a Jamesem Tuckerem. Głównym celem stworzenia serii było ponowne wprowadzenie 24-godzinnego wyścigu w Wielkiej Brytanii. Seria odbywa między innymi na torach: Silveerstone, Donington Park czy Snetterton.

Opracowano na podstawie informacji firmy Arrinera

error: Alert: Treść jest chroniona.