Amica wprowadza na rynek nową drukarkę inkjetową
30 maj 2017 09:30

Jeden z tegorocznych wystawców targów InPrint – amerykańska firma Amica Systems zajmuje się rozwojem i produkcją przemysłowych rozwiązań do drukarek inkjetowych. Założona w 1988 roku Amica specjalizuje się w badaniach i rozwoju w dziedzinie obróbki grafiki przemysłowej, zarządzaniu kolorami i przemysłowej technologii druku atramentowego.

Na drugą połowę roku 2017 zaplanowane jest wprowadzenie na rynek nowego modelu pełnokolorowej drukarki atramentowej UV o symbolu C324PA. Urządzenie ma być łatwo integrowalne z istniejącymi na rynku systemami roll-to-roll, jak np. maszyny do etykietowania fleksograficznego. C324PA będzie wyposażona w tzw. system Arc, zapewniający wymagane naprężenie wstęgi, a także możliwość dołączenia lamp LED gwarantujących wysoką jakość wydruku. C324PA będzie posiadać funkcję automatycznego oczyszczania, umożliwiającą łatwą konserwację i stałą jakość druku. Dodatkowo drukarka wyróżniać się będzie możliwością tworzenia niestandardowych rozwiązań poprzez elastyczną konfigurację  głowic drukujących. Ta wszechstronna koncepcja daje możliwość rozpoczęcia pracy od szerokości 216 mm w kolorze CMYK i stopniowego rozszerzania zakresu wydruku do 6 kolorów (CMYK plus kolory pomarańczowy i zielony/fioletowy) przy szerokości do 324 mm.

Prędkość drukowania w rozdzielczości 600x600 dpi może wzrosnąć do 75 metrów na minutę dzięki szybkiej głowicy drukującej marki Kyocera. Po zintegrowaniu tego kompletnego rozwiązania cyfrowego z maszyną fleksograficzną można łatwo utworzyć hybrydowy system drukowania.

Amica C324PA pracuje w oparciu o system ColorPRINT, który jest własnym oprogramowaniem producenta. ColorPRINT to profesjonalne oprogramowanie RIP zaprojektowane i opracowane do zastosowań przemysłowych w drukarkach inkjetowych. ColorPRINT oferuje wysoką prędkość RIP, niezawodną i wydajną produkcję oraz usprawniony przepływ pracy. Dzięki zaawansowanej technologii RIP użytkownicy mogą łatwo uzyskać gładki gradient, żywe obrazy i ostry tekst nawet o małym rozmiarze. Proces zarządzania kolorami ICC zapewnia żywe i nasycone barwy.

C324PA oferuje nie tylko szeroką gamę rozwiązań do drukowania, ale jest również w stanie sprostać krótkim terminom realizacji zleceń, zwłaszcza w przypadku małych i średnich nakładów. Jak zapewnia producent, dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii i unikalnej koncepcji modułowej C324PA uzyskuje doskonałe parametry drukowania w pełnym kolorze z szerokością drukowania 324 mm. Dzięki systemowi atramentowemu Amica C324PA można drukować pełnokolorowe etykiety, wprowadzając wiele zmian tekstowo-graficznych, jak również płynnie integrować rozwiązanie z istniejącym procesem produkcyjnym.

Opracowano na podstawie Industrial Print Blog