Amcor inwestuje w elektronikę drukowaną
23 mar 2022 06:00

W ramach nieprzerwanych wysiłków na rzecz odkrywania i rozwijania innowacyjnych technologii dla przemysłu opakowaniowego globalny dostawca opakowań, firma Amcor, poinformowała o strategicznej inwestycji o wartości 5 mln dolarów w przedsiębiorstwo PragmatIC Semiconductor, wiodącego twórcę i producenta ultratanich drukowanych elementów elektronicznych (PE).

Brytyjska firma PragmatIC pracuje nad giętkimi układami scalonymi (FlexICs), wykraczającymi – jak twierdzi - poza zakres konwencjonalnej elektroniki. Rodzina zintegrowanych układów scalonych ConnectIC do identyfikacji radiowej i komunikacji bliskiego pola (RFID/NFC) może być wbudowana w opakowania w celu przechowywania i przekazywania informacji do urządzeń takich jak smartfony.

Technologia ta umożliwia stosowanie inteligentnych opakowań w całym cyklu życia produktu - od produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw po przyciąganie zainteresowania konsumentów, a nawet odzyskiwanie materiałów - informuje firma Amcor. Technologia znalazła zastosowanie u wielu klientów firmy Amcor w branży spożywczej, napojów, farmaceutycznej, medycznej, produktów dla domu oraz higieny osobistej i innych.
Jako światowy lider w dziedzinie opakowań firma Amcor jest dobrze przygotowana do korzystania z nowatorskich, najnowocześniejszych innowacji związanych ze zrównoważonym rozwojem i cyfryzacją - powiedział Frank Lehmann, wiceprezes ds. otwartych innowacji i przedsięwzięć korporacyjnych w firmie Amcor. Cieszymy się, że możemy współpracować z PragmatIC Semiconductor przy badaniu możliwości wykorzystania i zintegrowania tych giętkich obwodów scalonych z naszym portfolio bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych.

Cieszymy się, że możemy współpracować z liderem branży, jakim jest firma Amcor - dodał Scott White, Dyrektor Generalny PragmatIC Semiconductor. Ta inwestycja jest świadectwem wartości, jaką Amcor stale przywiązuje do innowacji i naszej wspólnej wizji tego, w jaki sposób opakowania mogą służyć do łączenia klientów i konsumentów z informacjami, których potrzebują.

Wielomilionowa inwestycja firmy Amcor stanowiła element finansowania firmy PragmatIC Semiconductor w ramach rundy C o łącznej wartości ponad 90 mln dolarów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Amcor