Alon Bar-Shany prezesem firmy Highcon
13 sty 2021 06:00

Po debiucie na giełdzie w Tel Awiwie, który zebrał 45 milionów dolarów, firma Highcon (TASE: HICN) ogłosiła kilka zmian personalnych, wzmacniających kadrę zarządzającą spółki.

 Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej były dyrektor generalny HP Indigo. Podczas pracy w HP Indigo Bar-Shany został doceniony za wkład w rozwój firmy i zwiększenie jej przychodów o ponad 1 miliard USD. Wcześniej był odpowiedzialny za biznes HP Indigo w regionie EMEA, kierował globalnym kanałem sprzedaży i zajmował stanowisko dyrektora finansowego w momencie przejęcia firmy przez HP.

Alon przejmie funkcję prezesa od Amichai Steimberga, który piastował to stanowisko od połowy 2020 r. i dołączy do doświadczonego zarządu Highcon, w skład którego wchodzą: Benny Landa, założyciel Indigo i prezes Landa Group; Fiona Darmon, partner generalny w Jerusalem Venture Partners (JVP); Adina Shorr, poprzednio CEO Object, Scodix i CellGuide oraz Giora Bitan, wcześniej dyrektor finansowy w ECI, Scitex i starszy partner w kilku funduszach venture capital.

Firma ogłosiła również zatrudnienie Simona Lewisa na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu. Simon zaczynał pracę w branży poligraficznej 27 lat temu w firmie Scitex, a od 14 lat pracował w HP Indigo, gdzie między innymi kierował działem marketingu strategicznego i zasiadał w zarządzie wykonawczym. Ostatnio pełnił funkcję regional business managera odpowiedzialnego za rejon Europy Środkowo-Wschodniej, Bliski Wschód i Afrykę.

Alon Bar-Shany powiedział: Nie mogę się doczekać dołączenia do zarządu Highcon i wzięcia udziału w trwającej cyfrowej transformacji branży poligraficznej i opakowaniowej. Highcon był pionierem w cyfryzacji post-printowej części procesu, która po rosnącej popularności druku cyfrowego jest miejscem, w którym obecnie występuje wiele wąskich gardeł. Znam Szlomo od 25 lat i faktycznie to on zwerbował mnie do Indigo. Od dłuższego czasu śledzę rozwój firmy i jej klientów i będę wspierać zespół zarządzający, aby zapewnić sukces klientom Highcon, który będzie kluczowym czynnikiem wzrostu firmy.

Shlomo Nimrodi, dyrektor generalny Highcon, dodał: Najpierw chcielibyśmy wyrazić uznanie dla Amichai za wsparcie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, gdy przygotowywaliśmy i kończyliśmy udaną ofertę publiczną spółki na giełdzie w Tel Awiwie. Jestem dumny i szczęśliwy, że Alon dołączył do nas w naszej drodze do cyfrowej transformacji przemysłu opakowaniowego. Znajomość branży ​​w połączeniu z doświadczeniem odegrają zasadniczą rolę w realizacji naszej strategii wejścia na rynek. Cieszę się również, że mogę powitać Simona w zespole kierującym naszą strategią marketingową. Dzięki nowemu gronu ekspertów Highcon jest teraz dobrze przygotowany do rozwoju i wprowadzenia cyfrowych zmian, które są niezbędne do optymalizacji łańcuchów dostaw i zwiększenia efektywności, z jakimi boryka się branża opakowań z tektury falistej.

Na podstawie informacji firmy Highcon