Agfa na targach InPrint 2022
2 mar 2022 06:00

Na targach InPrint 2022, które odbędą się Monachium w dniach 15-17 marca, firma Agfa zaprezentuje, w jaki sposób producenci z różnych segmentów druku przemysłowego mogą osiągnąć wysoką elastyczność, opłacalność i poprawić szybkość dostaw dzięki integracji druku atramentowego w swoich procesach produkcyjnych.

Na InPrint 2022 Agfa zaprezentuje innowacje w obszarze zastosowań w druku przemysłowym, w tym między innymi:

  • Wysokowydajne atramenty do atramentowych urządzeń drukujących — zarówno atramenty pigmentowe UV, jak i pigmentowe na bazie wody — znajdujące zastosowania m.in. w sektorach: znakowania i kodowania, dokumentów zabezpieczających, dekoracji wnętrz, powierzchni laminowanych i opakowań z tektury falistej. Atramenty te są opracowywane dla najnowocześniejszych, często niestandardowych systemów druku we współpracy z partnerami OEM, producentami głowic drukujących, integratorami systemów i użytkownikami końcowymi.
  • Zintegrowane przemysłowe systemy druku atramentowego takie jak system atramentowy InterioJet do druku dekoracyjnego na powierzchniach laminowanych oraz system druku atramentowego Alussa przeznaczony do zdobienia podłoży ze skóry. Oba rozwiązania otrzymały niedawno nagrodę EDP od stowarzyszenia European Digital Press, które honoruje najlepsze rozwiązania do druku cyfrowego wprowadzone na rynek europejski w poprzednim roku. Oceniane są: jakość, wartości dla użytkownika, wsparcie techniczne i serwis.

Pomyśl o atramencie. Pomyśl o druku. Pomyśl o Agfie

Specjaliści reprezentujący firmę Agfa zaprezentują swoją wiedzę techniczną, jak również zrozumienie różnorodności zastosowań przemysłowych, w których druk można zintegrować ze środowiskiem produkcyjnym, z uwzględnieniem procesów przed drukowaniem i po nim.

Druk atramentowy zmienia zasady gry w wielu zastosowaniach przemysłowych — komentuje Tom Cloots, dyrektor ds. przemysłowych drukarek atramentowych i dodaje: Każda firma przemysłowa zainteresowana bardziej zróżnicowaną ofertą produktów i wydajniejszym przepływem produkcji powinna rozważyć integrację druku atramentowego. Zapraszamy więc do odwiedzenia stoiska Agfy na targach InPrint, aby porozmawiać o tym, co druk atramentowy ma do zaoferowania i jak wyobrazić sobie jego przyszłe wykorzystanie w codziennej produkcji. Będziemy zachęcać  do myślenia o druku i atramentach, a robiąc to, także do myślenia o firmie Agfa – ponieważ wierzymy, że jesteśmy najlepszym możliwym partnerem w tym obszarze.

Odwiedzający stoisko będą mogli nie tylko omówić potencjalne możliwości rozwoju biznesu dzięki technologii Agfa, ale także będą mieli okazję obejrzeć unikalne próbki nadruków, w tym zadrukowanych cyfrowo powierzchni laminowanych, obrzeży mebli, drukowanych detali i nadruków na tekturze falistej.

Poznaj ekspertów Agfy

Odwiedzający InPrint mogą spotkać się z ekspertami druku przemysłowego Agfy na stoisku firmowym, posłuchać prezentacji podczas konferencji, wziąć udział w dyskusji panelowej, a także odwiedzić targi CCE poświęcone tekturze falistej i kartonom, które zbiegają się z targami InPrint. Marc Graindourze, Business Manager Industrial Inks zaprezentuje portfolio atramentów UV przeznaczonych do dekoracji wnętrz, natomiast Rita Torfs, kierownik produktu ds. atramentów przemysłowych przedstawi technologię atramentów na bazie wody mających zastosowanie w druku na tekturze falistej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa