Agfa-Gevaert Group finalizuje przejęcie Inca Digital Printers
1 cze 2022 14:33

Grupa Agfa-Gevaert ogłosiła, że sfinalizowała przejęcie spółki Inca Digital Printers, o którego zainicjowaniu informowała 20 kwietnia. Przejęcie to jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia celów rozwoju Agfy i wzmacnia pozycję Grupy w branży oznakowań oraz druku przemysłowego.

Przejęcie obejmuje portfolio szybkich wieloprzebiegowych maszyn drukujących, serwis urządzeń, nowo zaprojektowaną linię jednoprzebiegowych maszyn do zastosowań opakowaniowych, a także wspólne opracowanie niestandardowego mechanizmu drukującego we współpracy z firmą BHS Corrugated.

Cieszę się, że teraz możemy zacząć integrować działania Inca z naszą organizacją. Przejęcie to jest ważnym krokiem w transformacji Grupy. Nasz potencjał rozwoju druku cyfrowego jest duży, a zostanie dodatkowo przyspieszony przez dodanie zasobów Inca – powiedział Pascal Juéry, prezes i dyrektor generalny Grupy Agfa-Gevaert.

Inca Digital Printers to jeden z wiodących deweloperów i producentów z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii, zajmujący się zaawansowanymi, szybkimi technologiami druku i produkcji do zastosowań związanych z oznakowaniami, a także dla szybko rozwijającego się rynku druku cyfrowego w branży opakowaniowej. Inca wydaje się idealnym partnerem dla Agfy, dostarczając komplementarne portfolio rozwiązań poligraficznych o najwyższym standardzie i silną platformę technologiczną do wprowadzenia jednoprzebiegowych maszyn drukujących na rynek opakowań.

Vincent Wille, prezes działu Digital Print and Chemicals firmy Agfa, komentuje: Połączenie know-how produkcyjnego Inca Digital, atramentów Agfa, wiedzy technicznej, obecności na całym świecie i doskonałych sieci serwisowych sprawia, że ​​jest to świetna okazja do rozwoju w szybko zmieniającej się branży opakowaniowej. Teraz możemy wzmocnić naszą pozycję dzięki zaawansowanym i szybkim systemom zarówno na rynku oznakowań i ekspozycji, jak i na rozwijających się rynkach kartonu i tektury falistej.

Na targach Fespa odbywających się w Berlinie, przedstawiciele firmy Agfa udzielają dalszych informacji, będą też dostępni podczas konferencji prasowej zaplanowanej na 1 czerwca.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa