INNOFORM 2018
19 kwi 2018 08:37

W dniach 24-26 kwietnia 2018 w Bydgoszczy odbędą się 2 Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o. Wydarzenie to gromadzi specjalistów obróbki narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych, a także kadrę zarządzającą największych zakładów produkcyjnych w Polsce i nie tylko. Podczas tegorocznej edycji, rozwiązania druku 3D VSHAPER zostaną zaprezentowane na stoisku 96 oraz w trakcie konferencji poświęconej technikom przyrostowym w przemyśle narzędziowo-przetwórczym.

Targi INNOFORM są znakomitą platformą biznesową oraz miejscem bezpośredniej wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy producentami, dystrybutorami i naukowcami zainteresowanymi wykorzystaniem zaawansowanych technologii w zakładach produkcyjnych.​ Wydarzenie pod jednym dachem gromadzi przedstawicieli wielu gałęzi przemysłu, w tym: metalowego, maszynowego, elektronicznego, elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, kolejowego, lotniczego, medycznego, chemicznego, farmaceutycznego oraz opakowaniowego.

Targom towarzyszyć będzie bogaty program warsztatów, seminariów, szkoleń i pokazów. W specjalnie przygotowanej przestrzeni targowej – Strefie Wiedzy – zwiedzający będą mogli zapoznać się z praktycznymi przykładami najnowszych branżowych osiągnięć.​

Podczas drugiego dnia targów odbędzie się konferencja „Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo – przetwórczym”, podczas której swoje prelekcje wygłoszą przedstawiciele świata nauki i biznesu - specjaliści z branży druku 3D - wśród których wystąpi Sebastian Pietruszewski z VERASHAPE. W swojej prezentacji zatytułowanej „Druk 3D innowacyjną metodą wsparcia produkcji butelek w CP Glass”, przedstawi on praktyczne przykłady zastosowania technologii druku 3D w jednym z największych zakładów produkujących opakowania w Europie, w którym prace Działu Badań i Rozwoju wspomaga drukarka 3D VSHAPER 270 Double.

Tematami poruszanymi podczas tej konferencji będą także „Produkcja krótkoseryjna wyrobów z tworzyw sztucznych bez wykorzystania narzędzi oraz oprzyrządowania przy zastosowaniu technologii SLS” w prelekcji przygotowanej przez firmę BIBUS MENOS oraz „Wykorzystanie technologii przyrostowych do wytwarzania narzędzi przetwórczych wyrobów małoseryjnych” w prezentacji Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Rozwiązania druku 3D VSHAPER uczestnicy targów INNOFORM będą mogli zobaczyć na stoisku VISI Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy VERASHAPE.