SmarTech Analysis przewiduje wzrost rynku druku 3D w stomatologii
10 kwi 2019 06:00

Jeden z wiodących dostawców badań rynku i analiz branżowych w sektorze druku 3D, firma SmarTech Analysis opublikowała piątą edycję raportu „Additive Manufacturing in Dentistry”. Firma przewiduje, że wartość rynku AM w stomatologii - uwzględniając sprzęt, usługi, materiały i oprogramowanie - w 2019 r. przekroczy 2,7 ​​mld USD. Przy czym do końca okresu prognozy, czyli do 2028 roku, wartość tego rynku ma osiągnąć 9 mld dolarów.

Scott Dunham, wiceprezes ds. badań w SmarTech Analysis i autor raportu, zauważa, że ​​motorem transformacji przemysłu dentystycznego jest technologia druku 3D. Elastyczne, cyfrowe procesy drukowania, które są obecnie szybko adaptowane, pomogą przyspieszyć inne bieżące trendy w stomatologii powodując wzrost poziomu produkcji urządzeń stomatologicznych, jak również ewolucję modelu biznesowego.

W obliczu starzenia się populacji coraz większą uwagę zwraca się na zwiększenie dostępu do opieki dentystycznej. Trend ten jest szczególnie wyraźny w gospodarkach wschodzących w Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. SmarTech przewiduje, że tanie drukarki dentystyczne i następna generacja wydajnych, stomatologicznych drukarek 3D mogą pomóc zaspokoić wciąż rosnące potrzeby na tych terenach.

Poziom aktywności przemysłowej i współpracy w obszarze drukowania dentystycznego w ubiegłym roku nie uległ spowolnieniu. Strategicznie najistotniejszymi zmianami technicznymi są rozwój zautomatyzowanych systemów i wzrost prędkości drukowania. Oba zjawiska mają w konsekwencji poprawić wydajność oraz potencjał wykorzystania druku 3D, a także pomóc w znalezieniu nowych zastosowań w różnych dziedzinach stomatologii i protetyki.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu 3dprintingmedia.network