IKEA oferuje nietypowe akcesoria 3D
2 kwi 2019 10:55

Innowacyjny projekt o nazwie This Ables powstał w izraelskim oddziale koncernu IKEA. Jego celem jest umożliwienie osobom o szczególnych potrzebach jak najpełniejszego korzystania z mebli IKEA za sprawą dodatków, które można samodzielnie wydrukować w technologii 3D.

W ramach wizji „stworzenia lepszego życia codziennego dla jak największej liczby osób” IKEA połączyła siły z izraelskimi organizacjami non-profit Milbat i Access Israel, które specjalizują się w tworzeniu rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Wspólnie opracowano nową, rewolucyjną linię produktów, które wypełniają luki między istniejącymi produktami IKEA a specjalnymi potrzebami osób należących do tej grupy.

Wśród dostępnych na ten moment 13 projektów znaleźć można drobne akcesoria poprawiające komfort korzystania z mebli szwedzkiego producenta, między innymi: uchwyty do popularnej serii półek KALLAX, odbojniki chroniące szklane drzwi szafek, nakładki ułatwiające włączenie lampki czy uchwyty mocujące szklankę do ramy łóżka.

Na stronie internetowej This Ables dostępne są gotowe do pobrania pliki do druku 3D. Co ważne, projekty pobrać można za darmo. Jak wynika ze specyfikacji, akcesoria mogą być drukowane z filamentu PLA na drukarce FFF.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na https://thisables.com