Dr. Scholl oferuje personalizowane wkładki do obuwia
11 sty 2019 06:00

Dr. Scholl, marka należąca do firmy farmaceutycznej Bayer, nawiązała współpracę z firmą Wiivv, aby oferować niestandardowe wkładki do obuwia.

Wiivv, firma technologiczna z Vancouver, znana z produkcji wkładek biometrycznych, opracowuje aplikacje do skanowania 3D, która umożliwia użytkownikowi skanowanie stóp w celu precyzyjnego doboru wkładek obuwniczych. Partnerstwo Wiivv i Dr. Scholl zostało ogłoszone w Las Vegas podczas CES 2019 - trwających obecnie targów elektroniki użytkowej, uznawanych za największe na świecie wydarzenie w tej branży.

Claudia F. Metcalf, dyrektor marketingu w firmie Dr. Scholl powiedziała: „Dobrze rozumiemy znaczenie personalizacji i potrzeby dostosowywania produktów do wymagań coraz większej liczby konsumentów. Współpraca z Wiivv umożliwia nam oferowanie wkładek tworzonych według indywidualnych specyfikacji i pomiarów, co pozwala na ich optymalne dopasowanie do kształtu stopy. Korzystając z technologii Wiivv Fit, wprowadzamy niestandardowe rozwiązania do niezawodnych, wygodnych wkładek, z których słynie Dr. Scholl. To prawdziwy przełom w personalizacji.”

Ponieważ coraz więcej producentów chce dostarczać swoim klientom spersonalizowane produkty, druk 3D staje się idealnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku obuwia. Wiele światowych marek takich jak adidas, Nike czy Reebok wprowadziło już własne wersje butów drukowanych w technologii 3D. Podobny trend można obserwować na rynku wkładek obuwniczych, gdzie rośnie oferta firm obiecujących lepsze dopasowanie i lepsze wsparcie dla stóp.

CEO firmy Wiivv, Shamil Hargovan, tak komentuje nową współpracę: „To, co stworzyliśmy w Wiivv, pomoże firmie Scholl w zaspokojeniu potrzeb konsumentów, którzy zaczynają rozumieć zalety niestandardowej produkcji. Posiadanie tak renomowanego partnera biznesowego jest dla nas zaszczytem.”

Klienci mogą wykonać skanowanie swojej stopy za pomocą niestandardowej aplikacji dostępnej na telefony Android i Apple. Aby skanowanie przebiegło pomyślnie, użytkownicy będą musieli postawić stopy na białym papierze i zrobić cztery zdjęcia. W celu uzyskania dokładnego obrazu konieczne jest jedno zdjęcie górnej części obu stóp i jedno zdjęcie boków. Technologia skanowania mapuje stopę za pomocą 400 punktów, pozwalając precyzyjnie dostosować wkładki do kształtu stóp. Cena wkładek wynosi obecnie 99 dolarów.

Przygotowano na podstawie 3D Printing Industry