XAAR na targach InPrint
20 lis 2018 10:38

Po raz kolejny firma Xaar weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj w Mediolanie targach druku przemysłowego InPrint. Xaar, jeden ze światowych producentów głowic drukujących, zaprezentuje premierę głowicy o symbolu 5601. Nowy model głowicy wzbudza zainteresowanie głównie za sprawą atrakcyjnych parametrów technicznych, w tym ponad 5600 dysz, które umożliwiają aplikację do ośmiu litrów atramentu na godzinę.

Odwiedzający stoisko firmy Xaar będą mogli obejrzeć szereg próbek wydrukowanych przy użyciu głowicy Xaar 5601, wykorzystywanej między innymi w druku produkcyjnym opakowań, tekstyliów oraz dekoracji. Goście zapoznają się z pełną ofertą głowic Xaar, którą producent kieruje do kluczowych sektorów takich jak druk przemysłowy, opakowania i druk 3D.

Xaar zaprezentuje również unikalną technologię High Laydown (HL), która umożliwia drukowanie efektów specjalnych na etykietach oraz kartonach składanych. Skomplikowane, teksturowane ozdoby (nazywane również efektami dotykowymi lub wymiarowymi) zwiększają atrakcyjność produktów na półce i skutecznie wyróżniają je na wystawie.

Jako oficjalny partner InPrint 2018, Xaar będzie uczestniczyć w wielu dyskusjach branżowych odbywających się podczas targów;  przedstawiciele firmy wystąpią też w roli gospodarzy Konferencji Technicznej zaplanowanej na pierwszy i drugi dzień imprezy.

Na targach nie zabraknie również firm partnerskich. Jedną z nich jest Meteor Inkjet, który wprowadza na rynek nową rodzinę produktów DropWatcher, zaprojektowaną w celu optymalizacji współdziałania głowic drukujących i atramentów. Odwiedzający stoisko Meteor będą mogli zobaczyć system DropWatcher w akcji, uruchamiając głowicę Xaar 1201.

Mike Utley, dyrektor ds. marketingu i strategii produktowej w Xaar, mówi: „Chcielibyśmy serdecznie powitać gości na stoisku firmowym, gdzie mogą poznać technologię głowic drukujących, jak również portfolio naszych produktów oraz usłyszeć o nowościach, w tym głowicach Xaar 5601. Łącząc praktyczną prezentację z wiedzą przekazaną podczas sesji konferencyjnych łatwiej jest zrozumieć, w jaki sposób można osiągnąć postęp technologiczny dzięki przemysłowej technologii atramentowej Xaar i skutecznie rozwijać biznes.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar