Kornit Digital wprowadza na rynek nowy Storm HD6
4 paź 2018 13:17

Od czasu prezentacji rozwiązania Avalanche HD w pierwszym kwartale 2018 roku, Kornit Digital - jeden z liderów w dziedzinie innowacyjnych technologii druku tekstylnego uaktualnił swój produkt. Obecnie producent wprowadza do sprzedaży Storm HD6 - system pozwalający firmom średniej wielkości czerpać korzyści z wysokiej jakości obrazu i znacznie redukować koszty wydruku. Ogólnoświatowe dostawy systemów Kornit Storm HD6 przeznaczonych do druku bezpośrednio na odzieży rozpoczęto 1 października br.

Systemy HD firmy Kornit, w tym Kornit Avalanche HD6, Kornit Avalanche HDK i Kornit Storm HD6, oferują nowy poziom jakości druku, odpowiedni również dla rynków mody i handlu detalicznego. Atrament NeoPigment opracowany przez tego producenta zapewnia lepsze pokrycie i nasycenie białego atramentu. Jakość druku dodatkowo wzmacnia profesjonalne rozwiązanie RIP ColorGATE, zawierające szereg funkcjonalności odpowiedzialnych za dopasowanie kolorów, opcje zarządzania kolorami, ulepszone tworzenie białej bazy i predefiniowane biblioteki kolorów.

Jim George, dyrektor generalny firmy Trevco, wieloletniego klienta firmy Kornit, tak komentuje swoją inwestycję w rozwiązanie HD: „W 2006 roku zdecydowaliśmy się wprowadzić druk bezpośredni na odzieży i kupiliśmy nasze pierwsze urządzenie od firmy Kornit. Od tego czasu rozwinęliśmy park maszynowy do 10 systemów Kornit Avalanche 1000. W lutym testowaliśmy wersję beta platformy HD i byliśmy zaskoczeni wzrostem jakości, szczególnie w zakresie kolorów czerwonego i zielonego. Technologia HD radykalnie poprawiła rozdzielczość i znacznie zmniejszyła zużycie atramentu - nawet o 30%. Natychmiast uświadomiliśmy sobie, że musimy zastosować tę technologię w całym zakładzie. Platforma HD to ogromna korzyść dla nas, naszych klientów i naszych licencjodawców.”

Wykorzystanie silnika systemu drukującego Kornit HD, w połączeniu z atramentem NeoPigment Rapid, prowadzi do znacznego zmniejszenia zużycia atramentu i obniżenia kosztów druku. Redukcja kosztów sprawia, że nowe systemy HD są atrakcyjnym wyborem w przypadku użytkowników sitodruku i drukarek cyfrowych, zwłaszcza gdy mówimy o produkcji od 1 do 500 egzemplarzy. Kornit Avalanche HD6 został wprowadzony na rynek w pierwszym kwartale 2018 roku. Od czasu komercyjnej premiery na całym świecie zamówiono co najmniej 150 systemów i aktualizacji Avalanche HD.

Osiągnięcia w zakresie wysokowydajnej, przemysłowej platformy Avalanche pozwalają firmie Kornit zintegrować technologię HD z platformą Storm, która reprezentuje segment średniej produktywności w zakresie przemysłowych produktów do druku bezpośredniego na odzieży. Kornit Storm HD6 to rozwiązanie sześciokolorowe (CMYK, czerwony, zielony) plus dostępny dodatkowo biały kolor. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo odtworzyć prawdziwe kolory licencjonowanych drużyn sportowych i dokładnie dopasować logo firmy. Jak zapewnia producent, nowe rozwiązanie zapewnia wyższą jakość druku przy niższym koszcie. W porównaniu z popularnym modelem Kornit Storm Hexa, Kornit Storm HD6 zmniejsza zużycie atramentu o około 30%.

W formie zapowiedzi rynkowej Kornit Storm HD6 został zaprezentowany podczas ostatnich targów Fespa Berlin. Obecnie systemy są dostępne w globalnej sieci dystrybucji. Demonstracje systemu odbędą się podczas zbliżających się targów SGIA (18-20.10.2018, Las Vegas).

Kornit NeoPigment spełnia wymagania środowiskowe, w tym Oeko-Tex Standard 100 Class I, odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci, uzyskał także wstępne zatwierdzenie GOTS V5. Nadaje się do drukowania na wielu rodzajach tkanin, a zadrukowane tkaniny cieszą nabywców szeroką gamą jasnych i intensywnych kolorów, długotrwałą wytrzymałością i odpornością na pranie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit Digital