OMNI3D drukuje części do polskiego supersamochodu – ARRINERA HUSSARYA
20 lut 2017 13:01

A-061-1024x683Obudowy lusterek i wloty powietrza to tylko jedne z części, które OMNI3D drukuje w technologii 3D dla Arrinera Technology SA. Wszystkie modele są drukowane w skali 1:1, głównie z ABSu. Modele wykorzystywane są jako funkcjonalne prototypy, a także jako części finalne. Arrinera już od roku z sukcesem korzysta z usług OMNI3D.

Inżynierowie pracujący nad supersamochodem o nazwie ARRINERA HUSSARYA szukali optymalnego rozwiązania w celu wytwarzania prototypów części do swojego auta. Proces projektowania wymaga ciągłego udoskonalania elementów, czyli produkcji nie jednego, ale kilku prototypów danej części. Wykonanie modelu tradycyjnymi metodami produkcji pochłania więcej czasu i wiąże się z wysokimi kosztami wytworzenia. Tym bardziej, gdy w grę wchodzą skomplikowane geometrie i modele o wielkości powyżej 40 cm.omni3d_

„Produkcja detalu na drukarce 3D znacznie przyspiesza prace naszego zespołu badań i rozwoju, jak również obniża koszty wytworzenia części, co pozwala nam szybciej osiągać zamierzone cele. Ponadto częste zmiany kształtu danego detalu nie stanowią już problemu. Kolejny model może zostać wydrukowany już w kilkanaście godzin” – potwierdza Łukasz Tomkiewicz, prezes zarządu, Arrinera Technology SA.Łukasz-Tomkiewicz-

OMNI3D jest producentem polskiej przemysłowej drukarki 3D – Factory 2.0 Production System. Od roku oferuje też swoim klientom usługi druku 3D na zlecenie.

„Printroom otworzyliśmy w wyniku obserwacji potrzeb rynkowych, ponieważ wielu naszych klientów przed podjęciem finalnej decyzji zakupowej Factory 2.0 prosi nas o realizację druków próbnych. Inni, jak Arrinera, nie chcą inwestować w swoją maszynę, ale potrzebują profesjonalnych wydruków 3D. Są też takie firmy, które mają duże potrzeby druku 3D, ale wolą zaufać naszym technologom posiadającym doświadczenie w realizacji projektów w technologii addytywnej” – dodaje Krzysztof Kardach, główny technolog OMNI3D.Krzysztof-Kardach

Printroom OMNI3D specjalizuje się w wielkoformatowym druku 3D realizowanym w technologii FFF (fused filament fabrication). Firma świadczy usługi dla profesjonalistów oczekujących wydruków o najwyższej jakości i wytrzymałości. Druki realizowane są na profesjonalnych drukarkach 3D – Factory 2.0 Production System. To, co wyróżnia firmę, to możliwość drukowania dużych elementów (do 500 mm w każdej osi) z wytrzymałych materiałów termoplastycznych takich jak: ABS-42, ASA-39, PC-ABS-47, PET-G-32 i HIPS-20.

Łukasz Tomkiewicz potwierdza wysoką jakość wydruków: „Części drukowane na Factory 2.0 spełniają nasze wymagania zarówno pod względem wytrzymałości części, dokładności wymiarowej, jak i czasu realizacji zlecenia. Niektóre elementy, takie jak np. różnego rodzaju nawiewy, są montowane w aucie jako produkty finalne.”

Spółka Arrinera SA to polski producent samochodów sportowych. Najnowszy samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT jest już dostępny w sprzedaży. Spółka zależna – Arrinera Technology SA specjalizuje się w opracowywaniu nowoczesnych technologii związanych z elektroniką, aktywną aerodynamiką i kompozytami, które są wykorzystywane w supersamochodzie Arrinera Hussarya.

Opracowano na podstawie informacji firmy OMNI3D