Armor inicjuje rewolucję rynku atramentów przemysłowych
26 wrz 2016 12:32

armor_26-09-16_frank-de-jonge-armor-inksDziałająca na rynku chemicznym od 1920 roku grupa Armor dywersyfikuje swoją ofertę i uruchamia nowe przedsięwzięcie, dedykowane produkcji wysokiej jakości atramentów przemysłowych. Jest to odpowiedź na rozwijające się potrzeby rynku atramentów oraz efekt poszukiwania nowych zastosowań dla swoich produktów.

Dekoracja, rysunek lub komunikacja – różnorodność zastosowań atramentu pozwala wierzyć, że przyszłość branży jest związana z coraz bardziej złożonymi materiałami i podłożami. Założeniem nowych inwestycji jest dostarczanie klientom kompleksowej wiedzy na temat atramentów przemysłowych stosowanych w druku cyfrowym takich jak atramenty do druku na szkle, wykładzinach podłogowych, drewnianych meblach czy tekstyliach. Armor oferuje rozwiązania dla zaawansowanych technologicznie przedmiotów: kasków, telefonów, części samochodowych, a także dla cyfrowego druku opakowań żywności. Armor wspiera rozwój technologii artystycznej tworząc miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów, przyczyniając się do rozwoju całej branży. Technologia atramentowa wraz z drukiem cyfrowym przynoszą elastyczność producentom, pozwalając im na szybkie dostosowanie się i reakcje na zmiany rynkowych trendów. Pomaga to chronić własność przemysłową projektantów, przez co walka z podróbkami i tańszymi kopiami staje się bardziej efektywna. Inne innowacyjne zastosowania dla nowych atramentów przemysłowych Armor obejmują atramenty funkcjonalne, które są strategicznym elementem produkcji nowoczesnej elektroniki. Tego typu tusze o wysokiej wartości dodanej wykorzystywane są w drukowanej elektronice oraz fotokatalitycznych atramentach izolacyjnych, które przyczyniają się do oczyszczania powietrza.

Armor jest także autorem międzynarodowego projektu „Made in Europe”, angażującego specjalistów branży chemicznej z całej Europy. Dział badań i rozwoju działa w Niemczech i we Francji, materiały przygotowywane są w Niemczech, a finalnie tusze trafiają do Polski, gdzie są wytwarzane w zakładzie, który gwarantuje doskonałą jakość oraz wysokie zdolności produkcyjne.

„Ten nowy projekt stanowi czwarty filar ekspansji produktowej naszej grupy. Ambicją firmy jest oferowanie innowacyjnych technologii w ramach zrównoważonego rozwoju. Druk cyfrowy jest wykorzystywany do drukowania „na żądanie” i jako taki eliminuje gromadzenie zbędnych zapasów, a zatem prowadzi do oszczędności materiałowych barwników i podłoży. Naszym celem są rynki o wysokim potencjale wzrostu, zależy nam na dzieleniu się ekspercką wiedzą na temat atramentów, a nasz dział badań i rozwoju jest skoncentrowany na rozwoju poprzez zrównoważony wzrost” - wyjaśnia Hubert de Boisredon, prezes i dyrektor zarządzający Armor.

Założoną w 1922 roku we Francji grupę Armor tworzą spółki działające na całym świecie - 19 spółek zależnych i 11 zakładów produkcyjnych zatrudniających 2000 pracowników. W 2015 roku grupa Armor osiągnęła obrót 240 mln EUR.

 Opracowano na podstawie informacji Industrial Print Blog